banner13

banner12

banner38

banner35

MERSİN BÜYÜK ŞEHİRDEN 20 BİN ÖĞRENCİYE KIRTASİYE YARDIMI

02 Ekim 2015 Cuma 12:59
Bu haber 3151 kez okundu

Mersin Büyükşehir Belediyesi 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı’nın başlaması nedeniyle 13 ilçede ilköğretim 1. ve 4. sınıf öğrencilerine yaklaşık 20 bin kırtasiye seti dağıttı.

MERSİN BÜYÜK ŞEHİRDEN 20 BİN ÖĞRENCİYE KIRTASİYE YARDIMI
         Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı’nın başlaması münasebetiyle yaptığı konuşmada eğitimin bir ülkenin ve milletin geleceği olduğunu belirterek, öğrenci ve öğretmenlere başarılar diledi.

        2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı dolayısıyla Faris Kokulu İlköğretim Okulu’nda düzenlenen programa Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, vali yardımcıları, ilçe milli eğitim müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda veli katıldı.

        Günün anlam ve önemini anlatan şiirlerin okunmasının ardından konuşan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, bir ülkenin gelişmişlik düzeyinin o ülkedeki eğitimle orantılı olduğunu ve eğitimin geleceği ifade ettiğini söyleyerek, “Aziz Atatürk’ün de belirttiği gibi ‘Cumhuriyet öğretmenlerimizden fikri hür, vicdanı hür yeni nesiller istiyor’ Gençler, öğrenciler milli duygularla teçhiz edildiği zaman vatanına, milletine, bayrağına her zaman ve her yerde sahip çıkar” dedi.

        Yaşadığımız toprakların vatan uğruna canını, kanı vererek dünyanın en güzel bayrağına rengini veren şehit ve gazilerimizin bizlere bir emaneti olduğunun altını çizen Başkan Kocamaz, “Sorumluluğumuz önceki nesillerden çok daha fazla. Bu ülke siz gençlerimize emanet. Bizler bu ülkeyi onlardan emanet aldık ve onlara daha iyi konumlarda teslim etmek durumundayız” şeklinde konuştu.

        Başkan Kocamaz, özellikle gençlerin dünyaya ve yaşadıkları çevreye sahip çıkması gerektiğini vurgulayarak, “Dünyamıza sahip çıktığımız müddetçe ona değer katabiliriz. Bu bilinçle hareket edip, yeni nesilleri bu bilinçle yetiştirdiğimiz sürece dünyamız anlama kazanacaktır. Unutulmamalıdır ki gelecekte bu dünyayı bugünün minikleri yönetecektir. Gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir dünya bırakmak bizim boynumuzun borcudur” dedi.

        Konuşmaların ardından okula yeni başlayan 1. sınıf öğrencilerinin sınıflarını ziyaret eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ve protokol üyeleri yeni eğitim öğretim yılında miniklere başarılar diledi.

        BÜYÜKŞEHİR MİNİKLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

        Mersin Büyükşehir Belediyesi 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı’nın başlaması nedeniyle 13 ilçede ilköğretim 1. ve 4. sınıf öğrencilerine yaklaşık 20 bin kırtasiye seti dağıttı.

        Mezitli ve Akdeniz ilçelerinde bulunan iki okuldaki kırtasiye seti dağıtımına katılan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, vatandaşların ihtiyaçlarını giderme konusunda her zaman yanlarında olacaklarını ifade ederek, geleceğin teminatı öğrenciler için bundan sonraki yıllarda da çalışmalarını sürdüreceklerini belirtti.

        Toplamda 10 çeşit kırtasiye malzemesinin bulunduğu paketleri alan öğrencilerin mutlulukları gözlerinden okunurken, veliler Büyükşehir Belediyesi’nin vermiş olduğu bu hizmetten çok memnun olduklarını ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın Mersin’in her yerine eşit hizmet anlayışıyla emek verdiğini ifade ederek teşekkürlerini iletti.

        K@rdelen Haber Ajansı ALİ İMAT


K@rdelen Haber Ajansı

Yorum Gönder