banner13

banner12

banner38

banner35

EN GÜZEL YAŞLILAR GÜNÜ MESAJI

02 Ekim 2015 Cuma 13:05
Bu haber 3099 kez okundu

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin KOCAMAZ, “1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü” dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınladı.

EN GÜZEL YAŞLILAR GÜNÜ MESAJI
banner37
            Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin KOCAMAZ, “1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü” dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınladı.

        Mesajında Başkan Burhanettin KOCAMAZ şöyle dedi:

        “Hepimizin bir gün yaşlanacağımızı aklımızda tutmamız gerekir. Yaşlılara gereken önemi vermeyen, onlara sahip çıkmayan, ihtiyaç duydukları saygı ve sevgiyi gösteremeyen toplumların, huzur içinde olması mümkün değildir. Bizler millet olarak, saygıdeğer büyüklerimizi asla bir yük olarak görmeyen, bilakis, onların varlıklarından mutluluk duyan, onlara hak ettikleri ilgi, saygı ve hürmeti gösteren bir kültürün ve geleneğin evlatlarıyız. Bu verdiğimiz önemi devam ettirebilmek amacıyla Büyükşehir Belediyesi olarak Mersin’in ‘Yaşlı Dostu Kentler’ üyeliği için Dünya Sağlık Örgütü’ne başvurduk. Yaşlılarımız geçmiş ile bugünümüz arasında, kültürümüzün ve değerlerimizin yarınlara taşınmasında çok önemli bir rol oynamaktadır. Bu anlamda Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak, Mersin’in ‘Yaş Dostu Şehirler’ arasında yerini almasını sağlamayı ve 7’den 70’e herkesin birlikte uyumlu bir hayat sürdürebilecekleri ortamları yaratmayı hedefliyoruz. Yaşlılarımıza ve onların sorunlarına sahip çıkmak bizim boynumuzun borcu. Bu vesileyle yaşlılarımıza hayırlı bir ömür dilerken bu anlamlı günlerini en içten dileklerimle kutluyorum.”
      
K@rdelen Haber Ajansı ALİ İMAT


K@rdelen Haber Ajansı

Yorum Gönder