banner13

banner12

banner38

banner35

Okullar Arası Puanlı Atletizm Yarışları Sona Erdi

26 Şubat 2018 Pazartesi 13:57
Bu haber 1404 kez okundu

Okullar Arası Puanlı Atletizm Yarışları Sona Erdi

Okullar Arası Puanlı Atletizm Yarışları Sona Erdi
Okul Sporları 2017-2018 yılı faaliyet programında yer alan Gençler(A,B) Puanlı Atletizm yarışmaları sona erdi.

Okul Sporları 2017-2018 yılı faaliyet programında yer alan Gençler(A,B) Puanlı Atletizm yarışmaları Atletizm Pisti’nde yapılan yarışların ardında sona erdi.

Osmaniye’de Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne koordinesinde Merkez Atletizm Pisti’nde düzenlenen yarışmalar çekişmeli ve renkli görüntülere sahne oldu.

Gençler A ve B kategorilerinde 7 okuldan yaklaşık 100 sporcunun mücadele ettiği yarışmalarda sporcular 100 metre, 200 metre, 400 metre, 800 metre, bin 500 metre, 100-300 metre engelli, gülle atma, cirit atma, disk atma, uzun atlama, üç adım atlama, yüksek atlama, gibi kategorilerde yarıştı.

En iyi puanı alıp dereceye girebilmek için kıyasıya mücadele veren sporcular kadar antrenörlerde büyük heyecan yaşadı.

İki gün süren yarışlar sonunda Genç Erkekler A kategorisinde Kadirli Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi birinci, ÖZEL BİLGEKENT ANADOLU LİSESİ ikinci, Kadirli Atatürk Anadolu Lisesi üçüncü, Genç kızlarda Kadirli Atatürk Anadolu Lisesi birinci, Kadirli Atatürk Anadolu Lisesi ikinci ÖZEL BİLGEKENT ANADOLU LİSESİ üçüncü oldu.

Genç erkekler B kategorisinde ise Tosçelik Sosyal Bilimler Lisesi birinci, ÖZEL BİLGEKENT ANADOLU LİSESİ ikinci genç kızlarda ÖZEL BİLGEKENT ANADOLU LİSESİ birinci Tosçelik Sosyal Bilimler Lisesi ikinci ve Necmettin Erbakan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi üçüncü olan takımlar oldu.

Müsabakalar sonunda kategorilerinde dereceye giren takım ve sporcular Türkiye Şampiyonası grup müsabakalarında Osmaniye’yi temsil etmeye hak kazandı.

Dereceye giren takımlara kupa ve madalyaları Atletizm il temsilcisi Kemal Özaslan, beden eğitimi öğretmenleri ve antrenörler tarafından verildi.

Yorum Gönder