banner13

banner12

banner38

banner35

Anadolu Yıldızları Osmaniye’de Buluşuyor

19 Şubat 2018 Pazartesi 13:12
Bu haber 512 kez okundu

Anadolu Yıldızları Osmaniye’de Buluşuyor

Anadolu Yıldızları Osmaniye'de Buluşuyor
Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü tarafından uygulanan “Anadolu Yıldızlar Ligi”(ANALİG) projesi, Türkiye’nin yıldız adaylarını Osmaniye’de buluşturuyor.

24-25 Şubat 2018 tarihlerinde düzenlenecek ANALİG Judo Grup Müsabakaları Akdeniz Grubu; Osmaniye- Adana - Antalya - Burdur - Hatay - Isparta - Mersin - Kahramanmaraş - Karaman İlerinden gelecek sporcuların heyecanına sahne olacak. Osmaniye Merkez Spor Salonunda oynanacak müsabakalar sonunda gruptan çıkan altı takım yarı finale yükselecek.

Sporun tabana ve geniş kitleye yaygınlaştırılması, ilgili branşlarda kulüplere ve milli takımlara altyapı oluşturulması amacıyla hayata geçirilen ANALİG projesi, ulusal düzeyde sürdürülebilir yetenek takip mekanizması oluşturulması gibi hedefler taşıyor. 81 ilde başarıyla uygulanan projede Atletizm, Badminton, Basketbol, Cimnastik, Hentbol, Judo, Karate, Masa Tenisi, Taekwondo, Voleybol, Yüzme, Kayak, Buz Hokeyi, Buz Pateni, Su Topu gibi branşlar yer alıyor.

2017-2018 ANALİG sezonu öncesi açıklama yapan Osmaniye Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, sporda sürdürülebilir başarı için üretken ve başarılı nesillerin önemini hatırlatarak ANALİG’in bu doğrultuda başarıyla uygulandığını söyledi. Judo grup yarışmalarına en iyi şekilde ev sahipliği yapacaklarını kaydeden İl Müdürü Demir, tüm sporseverleri judo müsabakalarını izlemeye davet etti.
ALİ İMAT
HABER80 GAZETESİ
www.seksenincisehir.com 

Yorum Gönder