banner13

banner12

banner38

banner35

Anadolu Yıldızlar Ligi Judo Grup Müsabakaları Osmaniye’de Yapıldı

26 Şubat 2018 Pazartesi 16:57
Bu haber 1252 kez okundu

Anadolu Yıldızlar Ligi Judo Grup Müsabakaları Osmaniye’de Yapıldı

Anadolu Yıldızlar Ligi Judo Grup Müsabakaları Osmaniye'de Yapıldı
banner37
Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ve Spor Faaliyetleri Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen 2017-2018 Anadolu Yıldızlar Ligi judo grup müsabakaları 24-25 Şubat 2018 tarihleri arasında Osmaniye Merkez Spor Salonunda gerçekleştirildi.

Judo Anadolu Yıldızlar Ligi grup müsabakalarına 9 ilden 52 bayan sporcu ve 74 erkek sporcu katıldı.

Anadolu Yıldızlar Ligi grup müsabakalarına Osmaniye damga vurdu. 126 sporcunun kıyasıya yarıştığı turnuvada erkeklerde Osmaniye, bayanlarda ise Antalya takım halinde şampiyon olarak bir üst tura çıkmaya hak kazandı.

Müsabakalar sonucunda derece elde eden takımlar ise şöyle:

Erkek Grubunda takım Halinde 1. Osmaniye 2.Hatay 3.Antalya 4. Kahramanmaraş 5.Mersin 6. Karaman olurken Kızlarda ise; 1. Antalya 2.Burdur 3.Mersin 4. Kahramanmaraş 5. Hatay 6. Adana oldu. Grupta ilk 6'ya giren takımlar yarı final Müsabakalarına katılmaya hak kazandı.

Osmaniye Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir turnuvayla ilgili yaptığı açıklamada, “Öncelikle bu büyük organizasyona katılan bütün illerimize teşekkür ediyorum. Böyle büyük bir organizasyonun Osmaniye’ de gerçeklemiş olması bizleri çok mutlu etti. Osmaniye takımı ev sahipliğinin de avantajı ile bu büyük organizasyonda takım halinde şampiyon olması bizleri ayrıca gururlandırdı. Sporun gelişmesi ve gençlerimizi spora yönlendirilmesi açısından bizim için bir avantaj. Bizler geleceğin sporcularını burada yetiştirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Osmaniye’de yükselen spor dallarımızdan biri olan judonun Osmaniye’de benimsenmesinde en önemli faktörlerimizden birisi ise judo antrenörümüz Mustafa Zıpır dır”

Osmaniye’nin tanıtılması sporun tabana yayılması konusunda en önemli turnuvalardan biri olan Anadolu Yıldızlar Ligi judo turnuvasında, Osmaniye’nin takım halinde başarılı olması bizleri çok mutlu etti. Fair Play ruhunu ortaya koyan bütün sporculara teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Turnuva sonunda derece elde eden takım ve sporculara madalya, başarı ve katılım belgeleri verildi.

Yorum Gönder