banner13

banner12

banner38

banner35

Osmaniye İYİ Parti’de Başkan İBRAHİM ÇAPAR

09 Mart 2018 Cuma 12:50
Bu haber 1868 kez okundu

Osmaniye İYİ Parti’de Başkan İBRAHİM ÇAPAR

Osmaniye İYİ Parti'de Başkan İBRAHİM ÇAPAR
banner37
İYİ Parti Osmaniye İl Başkanlığı 1'inci Olağan Kongresini gerçekleştirdi. Osmaniye Küçük Sanayi Sitesi Capriss Düğün Salonunda yapılan kongrede Kurucu İl Başkanı İbrahim Çapar ile İbrahim Cavit başkanlık için yarıştı. Delegeler Kurucu İl Başkanı İbrahim Çapar'ı tekrar başkan seçti. Seçimlerde, Çapar 307 oy alırken, İbrahim Cavit ise 61 oyda kaldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programda ilk olarak Divan Kurulu seçimi yapıldı. Delegelerin verdiği oylarla divan başkanlığına Eski KAMUSEN Genel Başkanı Bircan Akyıldız seçildi. Daha sonra kongrede yönetim kurulu ve mali raporlar okunarak delegelerin ibrasına sunuldu. İki adayın yarıştığı seçimler sonunda kurucu başkan İbrahim Çapar yeniden seçilerek güven tazeledi.

Başkan Çapar konuşmasında, "İçinde bulunduğumuz zamanlar zor zamanlar ülkemiz zor günlerden geçiyor. Bizi yönetenlerinde ikrarıyla Türkiye bir beka sorunuyla karşı karşıyadır. Komşularımızla sıfır sorun prensibiyle yola çıkanların sıfır sorun projesi iflas etmiş kavga etmediğimiz komşumuz kalmamıştır. Uygulanan yanlış politikalar sonucu Irak, Suriye kan gölüne dönmüş Türkiye mülteci kampı haline gelmiştir. Savaş yaşayan komşularımızda aileler parçalanmış insanlar yokluğa ve yoksulluğa mahkum edilmiş binlerce insan Ege'de Akdeniz'de boğularak can vermiştir. Şimdi sizlere soruyorum? Neden böyle oldu? Neden milyonlarca Müslüman acı çekiyor bu olayların sorumlusu kim. 2003 yılında Amerika'nın Dışişleri Bakanının başlattığı Büyük Ortadoğu projesiyle bütün İslam alemi kan gölüne dönmüş İslam devletleri güçsüz düşmüş ve parçalanmıştır. Büyük Ortadoğu projesinin gelip dayandığı yer Türkiye'dir. Bundan dolayı beka sorunu vardır. Tarım ve hayvancılık iflas etmiş samanı dahi dışarıdan alan bir ülke haline gelmişiz, bunun sonucu köylü toprağa küsmüş köyler terk edilerek büyük şehirlerin etrafında gettolar oluşmuştur. Askerimizin başına çuval geçirilmesi ile başlayan süreç; Balyoz, Ergenekon, Kumpas gibi hainliklerle devam etmiş ordumuzun güzide Subayları zindanlara atılmış Genel Kurmayın kozmik odasına girilmiş Türk ordusu büyük bir yara almıştır." dedi.

İbrahim Çapar, "Türkiye'de yaşayan herkesin kendisinden bir şeyler bulacağı, herkesin temsil edildiği bir yapı olarak, kendini tanımlayan iyi partinin Osmaniye'de ilk çıkış noktasını buradan başlatıyoruz. Türkiye'nin gözü bizde, bizim yaptıklarımızda ve yapacaklarımıza bakıyor. Ümidini İyi Parti'ye bağlamış koskoca bir Türkiye var. Bu bir vebaldir. Bu bir sorumluluktur. Çocuklarımız için, gençlerimiz için, ülkemiz için ve tüm insanlık için çalışacağız." diye konuştu.

İbrahim Emül 

Yorum Gönder