banner13

banner12

banner38

banner35

Erbakan Hoca 6 Mart Salı Günü Osmaniye’mizde Anılacak

28 Şubat 2018 Çarşamba 13:20
Bu haber 755 kez okundu

Erbakan Hoca 6 Mart Salı Günü Osmaniye’mizde Anılacak

Erbakan Hoca 6 Mart Salı Günü Osmaniye'mizde Anılacak
Milli Görüş Hareketi’nin lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan, vefatının 7’nci yıldönümünde bir kez daha ‘Erbakan haftası’ etkinlikleri çerçevesinde başta türkiye olmak üzere dünyanın pek çok noktasında anılıyor…

FİKİRLERİ NESİLLERE AKTARILACAK

Türkiye, İslam dünyası ve insanlık için ortaya koyduğu fikirlerle adeta çığır açan Milli Görüş Hareketi’nin Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan, vefatının 7’nci yıldönümünde başta yurtiçi olmak üzere Avrupa’da, Balkanlar’da ve İslam ülkelerinde yüzlerce program ile anılacak…

YURTİÇİ VE YURTDIŞINDA PROGRAMLAR DÜZENLENECEK

Bu kapsamda düzenlenecek programlar her yıl giderek artıyor. Hafta kapsamında Türkiye’de il ve ilçe merkezlerinde 300’ü aşkın noktada önemli anma etkinliklerine imza atılacak. Erbakan, sadece Türkiye’de değil yurt dışında da daha önceki yıllarda olduğu gibi yeniden anılacak. Anma etkinlikleri Avrupa’da 50 bölge merkezinde Saadet Partisi ve Milli Görüşçü kuruluşları eliyle düzenlenecek. Erbakan, dünyanın birçok yerindeki siyasi hareketler tarafından da vefat yıldönümü münasebetiyle yapılacak programlarla anılacak.

BU YILIN TEMASI: "AHLAK, ADALET VE BARIŞ"

Saadet Partisi Tanıtma Başkanlığı’nın yürüttüğü çalışmalar neticesinde Erbakan Haftası etkinlikleri kapsamında her yıl bir ana tema belirleniyor. Merhum Erbakan’ın ortaya koyduğu fikirlerin daha net bir şekilde toplumlara, kitlelere aktarılması adına planlanan programların bu yılki ana teması olarak ‘Ahlak, Adalet, Barış’ belirlendi.

1 MART’TA CAMİLERDE DUALAR EDİLECEK

Anma etkinlikleri kapsamında, Türkiye’nin 81 ili ve bütün ilçelerinde 1 Mart günü ise dualar edilecek. Aynı gün yatsı namazı sonrası belirlenen camilerde bir araya gelecek olan vatandaşlar, Erbakan için hatimler indirecek, dualar edecek. Tüm bunların yanı sıra Erbakan için ülke genelinde çeşitli resim sergileri, fikir duvarı çalışmaları yapılacak, Erbakan’ın sözlerinin yer aldığı kitapçıklar ve broşürler de vatandaşa dağıtılacak.

OSMANİYE'DE BÜYÜK ANMA ETKİNLİĞİ

Erbakan Haftası Münasebetiyle geçmiş yıllarda olduğu gibi Osmaniye'de de anma etkinliği gerçekleştirilecek.

6 Mart Salı günü saat 19:30'da Ahmet Şekip Ersoy Kültür Merkezinde

gerçekleştirilecek olan anma programına Erbakan Hocanın yol arkadaşı eğitimci yazar Nihat ATILPARMAK ile Dünya Kur'an-ı Kerim okuma birincisi Mustafa Özcan GÜNEŞDOĞDU katılacak.

Saadet Partisi Osmaniye il Başkanlığından yapılan açıklamada Erbakan Hocamızın bir kez daha hayırla yâd edilmesi ve ortaya koyduğu fikirlerin nesillere aktarılması için her yıl etkinliklere imza attıyoruz denildi." “Hocamızın ülkemiz ve insanlığın problemlerine yönelik ortaya koyduğu çözüm yollarını yeniden toplumların gündemine getirmeyi amaçlıyoruz ve 6 Mart Salı günü yapacağımız anma proğramına tüm halkımız davetlidir." denildi.
Haber Merkezi

Yorum Gönder