banner13

banner12

banner38

banner35

Osmaniye İbn-i Sina’da başarılı operasyonlar sürüyor

29 Kasım 2017 Çarşamba 04:59
Bu haber 1835 kez okundu

Osmaniye İbn-i Sina’da başarılı operasyonlar sürüyor

Osmaniye İbn-i Sina'da başarılı operasyonlar sürüyor
Osmaniye Özel İbn-i Sina Hastanesinde, belinde kesesi ve omuriliğinde açıklığı ( myelomeningosel ) olan 1 günlük çocuğa başarılı bir operasyon ile müdahale edilerek belindeki kesesi alınarak omuriliği kapatıldı.

Operasyonu gerçekleştiren Beyin, Omurilik ve Sinir Cerrahisi uzmanı Dr. Resul Emin Börklü “ Osmaniye’de bu ameliyatların hastanemizde yapılmasıyla hastaların ve ailelerinin il dışına sevk edilmelerinin ve sıkıntı çekmelerinin önüne geçmiş olduk. Yaptığımız operasyonla yeni doğmuş evladımızın erken müdahalesi ile menenjit geçirmesi önlenmiş oldu. Ayrıca kesesi alınarak omuriliğin didarda kalan kısmide tamir edilmiş oldu. Başarılı bir operasyondu. Ekibimiz çok iyi ve hastanemizde bu operasyonlara devam edeceğiz " dedi.

Minik bebeğin babası “Daha önce ki çocuğumuzda benzer bir rahatsızlık vardı. İl dışına sevk edilmişti ve çok sıkıntılar çektik. Böyle bir operasyonun Osmaniye’de İbn-i Sina Hastanesinde yapılması bizleri çok mutlu etti. Bizim çocuğumuzun rahatsızlığı gibi doğuştan omuriliği açık olan çocukların aileleri artık güvenle İbni Sina Hastanesinde tedavi alabilirler. Hastane yöneticilerine, Dr. Resul Emin Börklü ve ekibine çok müteşekkiriz” dedi.
Ümit Kahrıman 

Yorum Gönder