banner13

banner12

banner38

banner35

Devlet Hastanesinde Dünya Prematüre Günü Kutlandı

26 Kasım 2017 Pazar 03:07
Bu haber 1705 kez okundu

Devlet Hastanesinde Dünya Prematüre Günü Kutlandı

Devlet Hastanesinde Dünya Prematüre Günü Kutlandı
Osmaniye Devlet Hastanesi tarafından Dünya Prematüre Günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi.
Hastane salonundaki etkinlikte, prematüre olarak doğan ve tedavileri tamamlanarak sağlıklarına kavuşan bebeklerin anneleriyle birlikte etkinlik yapıldı.
Osmaniye Devlet Hastanesi Başhekimi Opr.Dr.Tamer Gülsur yaptığı konuşmasında Yenidoğan yoğun bakımın ülke standartlarına uygun bir hizmet verdiğini, yoğun bakım ekibinin donanımlı ve becerikli çalışanları sayesinde çok güzel sonuçlar elde edildiğini belirtti.
Yenidoğan Yoğun Bakımında uzman doktor olarak görev yapan kentin tek Neonotoloji Uzmanı Doktor Mustafa Akçalı ve personellerine emeklerinden ve özverili çalışmalarından dolayı teşekkür eden Gülsur, şunları kaydetti:
Neonotoli Uzmanı olan Doktor Mustafa Akçalı her yıl yaklaşık 15 milyon bebeğin prematüre doğduğuna dikkat çekerek, “Büyüyen, taburcu olan bebekleri burada aramızda görmek çok mutluluk verici. Yaptığımız işin en keyifli kısmı onları sağlıklı bir şekilde görmek. Her yıl yaklaşık 15 milyon bebek prematüre olarak doğmaktadır. Bu da dünya üzerinde her 10 bebekten birinin prematüre doğduğu anlamına gelmektedir. Prematüre bebek deyince insanların aklına “Acaba sağlıklı olacak mı, güzel bir şekilde büyüyecek mi?’ gibi sorular geliyor. Ancak tarihe bakıldığında prematüre doğup çok başarılı olmuş insanları görüyoruz ’ diye çok güzel bir sözü var. İşte biz her gün bu olaylara tanıklık ediyoruz. Prematüre bebeklere en iyi şekilde bakmak için elimizden geleni yapıyoruz. Yenidoğan Yoğun Bakım çok zorlu bir yol. Çok inişli, çıkışlı bir yol. Bu sebeple biz bu süreci en iyi şekilde, anne babalarımızı motive ederek geçiriyoruz.”
Etkinliğe katılan Prematüre bebeklere birlikte katılan aileleri bu zorlu süreçteki yaşadıklarını, duygu ve düşüncelerini dile getirdi.
Bilgilendirme toplantısının arkasından hastane fuaye alanında düzenlenen bir diğer etkinlik ise çok renkli görüntülere sahne oldu.
Fuaye alanının, prematüre gününün sembolik rengi olan mor renge büründüğü etkinlikte konuklara küçük ikramlıklar dağıtıldı.

Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Melek affe akkaya 2 yıl önce yorumlandı

Benim kızımda dört aylık doğdu

0 Kişi beğendi.