banner13

banner12

banner38

banner35

Vali Coşkun, Tosyalı Eğitim Uygulama Okulu Ve İş Eğitim Merkezi’ni Ziyaret Etti

15 Mart 2018 Perşembe 17:40
Bu haber 485 kez okundu

Vali Coşkun, Tosyalı Eğitim Uygulama Okulu Ve İş Eğitim Merkezi’ni Ziyaret Etti

Vali Coşkun, Tosyalı Eğitim Uygulama Okulu Ve İş Eğitim Merkezi'ni Ziyaret Etti
banner37
Vali Ömer Faruk Coşkun, Tosyalı Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi’ni ziyaret etti. Ziyarette İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Basri Doğan da yer aldı.
Vali Coşkun ilk olarak Okul Müdürü Orhan Yılmaz’dan bilgi aldı. Tosyalı Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi’nin okul öncesi ve zorunlu ilköğretim çağındaki orta ve ağır düzeyde zihinsel öğrenme yetersizliği olan çocuklar için açılan gündüzlü özel eğitim kurumu olduğunu ifade eden Orhan Yılmaz, öğrencilerin öz bakım ve temel yaşam becerileri ile işlevsel akademik becerilerini geliştirmek ve topluma uyumlarını sağlamak amacıyla gelişimsel eğitim programları uyguladıklarını kaydetti. Merkez’de 14 derslik, 1 müzik sınıfı ve 2 atölye-işlik bulunduğunu ve 127 öğrenciye eğitim verdiklerini ifade eden Yılmaz tüm öğrencilerin ücretsiz servisle taşındığını ve ücretsiz olarak öğle yemeği verildiğini söyledi.
Ziyareti sırasında Okul Aile Birliği Başkanı İbrahim Tatlı ile de bir süre sohbet eden Vali Ömer Faruk Coşkun, “Tosyalı Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi’nde eğitim gören öğrencilerimiz özel öğrenciler. Dolayısıyla Okulumuz çok önemli bir hizmet veriyor. Bizler de Okulumuzun ihtiyaç ve talepleri söz konusu olduğunda destek olacağız” diye konuştu.
Öğrencileri sınıflarında ziyaret eden Vali Coşkun, çocukların velileri ile de bir süre sohbet etti. Öğrencilerle günün anısına hatıra fotoğrafı çektiren Vali Coşkun daha sonra Tosyalı Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi’nden ayrıldı.
ALİ İMAT
HABER80 GAZETESİ
www.seksenincisehir.com 

Yorum Gönder