banner13

banner12

banner38

banner35

“Tarım ve İnsan” konulu fotoğraf sergisi açıldı

23 Mart 2018 Cuma 14:28
Bu haber 533 kez okundu

“Tarım ve İnsan” konulu fotoğraf sergisi açıldı

'Tarım ve İnsan” konulu fotoğraf sergisi açıldı
“Tarım ve İnsan” Fotoğraf Sergisi açıldı. Serginin açılışına Vali Ömer Faruk Coşkun, Belediye Başkanı Kadir Kara, Vali Yardımcısı Huriye Küpeli Kan, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Açılış öncesinde Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İbrahim Sağlam, Vali Ömer Faruk Coşkun’a bilgi verdi. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim, Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı’nın düzenlediği “Tarım ve İnsan” fotoğraf yarışmasının 2017 yılında 9.’sunun düzenlendiğini ifade eden Sağlam, yarışmanın bu yılki temasının “Milli Tarım” olduğunu söyleyerek, 6 kategoride düzenlenen yarışmaya 501 katılımcının 2 Bin 326 eserle katıldığını ve bunlar arasında dereceye giren 135 fotoğraf arasında Osmaniye Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nün iki personelinin eserlerinin de yer aldığını kaydetti.

Aldığı bilgilerin ardından protokol mensupları ile birlikte açılışı gerçekleştiren Vali Coşkun, serginin hayırlı olmasını dileyerek, “Bu tür yarışmalar toprağın ve tarımın önemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığın geliştirilmesini amaçlıyor. Temenni ediyorum ki bu sergi ilimizde de böyle bir farkındalık oluşmasına vesile olur” dedi.

Vali Ömer Faruk Coşkun daha sonra sergiyi gezerek eserler hakkında bilgi aldı.
ALİ İMAT
HABER80 GAZETESİ
www.seksenincisehir.com 

 

Yorum Gönder