banner13

banner12

banner38

banner35

Tarihini Temiz Tut, Sağlık İçin Pedalla

02 Mart 2018 Cuma 13:03
Bu haber 308 kez okundu

Tarihini Temiz Tut, Sağlık İçin Pedalla

Tarihini Temiz Tut, Sağlık İçin Pedalla
banner37
Osmaniye Gençlik Merkezi Bisiklet, Spor ve Çevre Kulübü ile OKÜ Bisiklet Kulübü'nün ortaklaşa yapmış olduğu faaliyette gençler "Tarihini Temiz Tut, Sağlık İçin Pedalla" Projesinin ilk ayağında Toprakkale Kalesi'ne kadar pedal çevirip, kale içinde çevre temizliği yaptılar.

Proje kapsamında gençler Kaleler Şehri olarak bilinen İlimizde bisikletle ulaşım imkanı bulunan tüm kaleleri ziyaret ederek hem Osmaniye tarihinin öğrenilmesine, tanıtımının yapılmasına, insanların bisiklet kullanımına teşvik edilmesine, temiz yaşanabilir bir çevre bilincinin kazanılmasına katkı sağlamayı amaçlıyor.

OKÜ Bisiklet Kulübü Başkanı, Proje Koordinatörü ve Gönüllü Gençlik Lideri Yunus Emre Uzunkaya "Proje ile Osmaniye'ye üniversite eğitimi için gelen gençlerimize hem eğitim gördükleri ili tanımalarını, hem sağlıklı bir yaşam sürmelerini, sosyal bir ortamda bir araya gelmelerini sağlamayı çalışıyoruz. 30 arkadaşla başladığımız projemize herkesi davet ediyoruz. Bir genç olarak arkadaşlar kendilerine uygun faaliyetleri bulabilecekleri, zamanlarını en iyi ve verimli şekilde geçirecekleri yerler olan Gençlik Merkezleri'ne mutlaka gelsinler. Biz gençlerin yanında olan, destek olan OKÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığına, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne teşekkür ederiz." dedi.

Yorum Gönder