banner13

banner12

banner38

banner35

Şehitler Diyarı Osmaniye’de şehitlerin isimleri sonsuza dek yaşayacak

07 Nisan 2018 Cumartesi 11:25
Bu haber 580 kez okundu

Şehitler Diyarı Osmaniye’de şehitlerin isimleri sonsuza dek yaşayacak

Şehitler Diyarı Osmaniye'de şehitlerin isimleri sonsuza dek yaşayacak
Osmaniye Belediyesi, şehitlerin isimlerini sonsuza dek yaşatmak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Türkiye’nin en çok şehit veren ili olan Osmaniye’de şehitlerin isimleri sokak, cadde ve parklarda yaşayacak.

Belediye Başkanı Kadir Kara başkanlığında Belediye Meclisinin oy birliği ile aldığı kararla Şehit Jandarma Uzman Çavuş Abdullah Açıcı, Şehit Piyade Uzman Çavuş Mehmet Kaya ve Şehit Polis Memuru Hayrettin Mennan’ın isimleri Metin Tamer Sitesi önünde bulunan parka verildi.

Şehit ailelerinin de katıldığı açılış töreninde şehitlerin çocukları doyasıya eğlendi. Törene katılan Şehit Jandarma Uzman Çavuş Abdullah Açıcı’nın kızı Eyşan Açıcı ve  Şehit Piyade Uzman Çavuş Mehmet Kaya’nın kızı Zeynep Seda Kaya hem doyasıya eğlendi hem de park çok güzel, babamızın parkına tüm çocukları bekliyoruz diyerek mutluluklarını ifade ettiler.

Şehitlerin isimlerinin yaşayacağı parkta ayrıca şehitlerin biyografisinin bulunduğu anıtlar yer alıyor.

Anıt açılış töreni tüm şehitlerin anısına saygı duruşu, İstiklal Marşı ve akabinde Şeyhler Camii İmam Hatibi Abdullah Büyükeryılmaz’ın okuduğu Kuran-ı Kerim ve dualarla başladı.

BAŞKAN KADİR KARA, ‘SONSUZA KADAR DA OLSA DEVLETİMİZ VE MİLLETİMİZ TERÖRLE OLAN MÜCADELESİNİ SÜRDÜRECEK AZİM, KARARLILIK, GÜÇTE VE İRADEDEDİR.’

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara anıt açılış töreninde yaptığı konuşmasında; “Bugün burada ismi olmayan bu parka bu toprakların vatan olması uğruna bir an bile tereddüt etmeden şahadet şerbetini içen merhum şehitlerimizin isimlerini vermek üzere bir araya geldik. Her bir zerresi şehit kanıyla sulanmış olan bu topraklarda onlar için ve geride bıraktıkları siz değerli aileleri için ne yapsak, hangi hizmeti yapmaya çalışsak azdır. Bunun bilincinde ve şuurundayız. Onlar şahadet şerbetini içerek Cenab-ı Mevla’nın huzurunda inanıyor ve iman ediyoruz ki hak ettikleri yerleri aldılar. Bizlere  düşen görev onları unutmamak, unutturmamak. Geride bıraktıkları siz değerli ailelerine sahip çıkmak ve onların ailelerinin gönüllerini hoşnut edebilecek bizden isteklerini ve taleplerini yerine getirebilmek bizim sorumluluk ve görevlerimizin ötesinde onlara karşı bir vatan borcumuz olduğuna inanıyoruz. Şehitlerimizin isimlerini şehit ailelerimizin hissiyatlarını, kanaatlerini ve uygun görüşlerini alarak isimlerini uygun gördükleri yerlerde yaşatmaya çalışacağız. Allah’ın izni ve inayetiyle ailelerimizin muvafakat etmiş oldukları ve çok saygıdeğer meclisimizin bütün üyelerinin oy birliği ile karar alarak verdikleri şehitlerimizin isimleri parklarda ve bu şehirde yaşatacağız. Şehit Jandarma Uzman Çavuş Abdullah Açıcı, Şehit Piyade Uzman Çavuş Mehmet Kaya ve Şehit Polis Memuru Hayrettin Mennan’ın bu parka isimlerinin verilişini gerçekleştiriyoruz. Onlara olan vefa borcumuzu ne yaparsak yapalım ödeyemeyeceğimizi biliyoruz ama bir nebze de olsun ödemeye çalışacağız gayret göstereceğiz. Geride kalan aileleri şunu bilsinler ki, bu millet çok vefalı bir millettir. Bu millet ve devletimiz hiçbir zaman için ne şehidini, ne de şehit ailesini asla ortada bırakmamıştır ve bırakmayacaktır. Sonsuza kadar da bu böyle devam edecektir. Halen şuanda yurt içinde ve yurt dışında terörle mücadele devam ediyor. Sonsuza kadar da olsa devletimiz ve milletimiz terörle olan mücadelesini sürdürecek azim, kararlılık, güçte ve iradededir. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor değerli ailelerine sabırlar niyaz ediyorum.” Dedi.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Osmaniye Şube Başkanı Durmuş Öksüz yaptığı konuşmada; “sayın başkanımız belediye başkanı seçildiği günden bugüne derneğimizin, şehit ailelerimizin ve gazilerimizin her zaman yanındadır. Parklara ve caddelere isimlerin verilmesi Türkiye’de bir örnektir. Şahsım, ekibim, şehit ailelerim adına belediye başkanımıza, meclis üyelerimize çok teşekkür ediyor saygılar sunuyorum. Allah razı olsun.” İfadelerini kullandı.

Osmaniye Şehit Polis Aileleri ve gazileri Dayanışma Derneği Başkanı Mahmut Kaplan konuşmasında; “Sayın başkanımız başkan olduğundan buyana şehitlerimize ve ailelerine çok hassasiyet göstermektedir. Derneğimizin ve şehit ailelerimizin her zaman yanında olduğu için belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum.” İfadelerine yer verdi.

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, günün anısına şehit ailelerine Türk Bayrağı ve Kuran-ı Kerim hediye etti.

Açılış törenine Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, şehit ailelerinden sorumlu Albay Tarık Şentürk, Belediye Meclis Üyeleri, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Osmaniye Şube Başkanı Durmuş Öksüz, Osmaniye Şehit Polis Aileleri ve gazileri Dayanışma Derneği Başkanı Mahmut Kaplan, Mahalle Muhtarları, şehit aileleri ve mahalle sakinleri katıldı.   

Tören, şehit aileleri ile hatıra fotoğrafı çekilmesi ve helva ikramının ardından sona erdi.
ALİ İMAT
HABER80 GAZETESİ
www.seksenincisehir.com 

 

Yorum Gönder