banner13

banner12

banner38

banner35

ŞEHİTLER DİYARI OSMANİYE 14 GÜNDE 5. ŞEHİDİNİ UĞURLADI

17 Ağustos 2015 Pazartesi 14:54
Bu haber 2889 kez okundu

Son zamanlarda artan terör olaylarında son 15 günde Osmaniye ili ise 5 şehit verdi.

ŞEHİTLER DİYARI OSMANİYE 14 GÜNDE 5. ŞEHİDİNİ UĞURLADI
banner37
      Bingöl'ün Karlıova ilçesinde yol kesen terör örgütü PKK'lı teröristlere müdahalede bulunan zırhlı aracın geçişi sırasında yola döşenen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit düşen askerlerden Jandarma Astsubay Muhammed Gürlek, memleketi olan Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde gözyaşları arasında toprağa verildi.

      Cenaze törenine Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız da katılırken Osmaniye'mizin MHP'li Belediye Başkanı Kadir KARA'nın katılmadığı gözlendi.

      Bingöl'ün Karlıova ilçesinde şehit düşen askerlerden Jandarma Astsubay Muhammed Gürlek için önce görev yaptığı Bingöl'de tören yapıldı. Törenin ardından uçakla Adana'ya oradan da karayolu ile Osmaniye'nin Kadirli ilçesine getirilen şehit astsubay için Kadirli İlçe Jandarma Komutanlığı önünde tören yapıldı.


      Törende şehit astsubayın naaşı tören alanına getirilişinin ardından annesi Mahmude Gürlek, babası Hacı Gürlek ve bazı yakınları uzun süre tabuta sarılarak gözyaşı döktü.

      Cenaze namazının tören alanında kılınmasının ardından şehit astsubay Muhammed Gürlek'in cenazesi ilçeye bağlı Kösepınarı köyü Fındıcak Mahallesi'ndeki aile mezarlığında toprağa verildi.

      Şehit Astsubay Muhammed Gürlek'in bekar olduğu ve 3 ay önce Bingöl'de göreve başladığı öğrenildi. Son zamanlarda artan terör olaylarında son 14 günde Osmaniye ili ise 5 şehit verdi.

Yorum Gönder