banner13

banner12

banner38

banner35

Özkardeş; "Kadınlar şiddete maruz kalan değil, başarı hikâyeleriyle anılması gerekenlerdir."

08 Mart 2018 Perşembe 15:54
Bu haber 471 kez okundu

Özkardeş; "Kadınlar şiddete maruz kalan değil, başarı hikâyeleriyle anılması gerekenlerdir."

Özkardeş;
banner37
Osmaniye Tüm Sanayici ve İş Adamaları Derneği Şube Başkanı Murat Özkardeş, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

TÜMSİAD Şube Başkanı Murat Özkardeş, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

TÜMSİAD Osmaniye Şube Başkanı Murat Özkardeş, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, hayatın her alanında sevgiyi, fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınların huzurlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşlarından olduğunu vurguladı. Türk toplumunda kadının çok özel bir konuma sahip olduğunu belirten ve dünyadaki birçok ülkeden önce Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verildiğini kaydeden Özkardeş, Türk kadınının, Kurtuluş Savaşı'nda gösterdiği üstün gayretle dünya milletlerine örnek olduğunu aktardı.

Özkardeş, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Toplumsal hayatta önemli roller üstlenen kadınlarımızın hak ettikleri konuma gelmeleri, geleceğe güvenle bakmaları, sevgi ve hoşgörüyle yetiştirdikleri nesillerin mutluluklarının ve başarılarının ilk şartıdır. Kadınlarımız milletimizi geleceğe taşıyan evlatlarımızı yetiştirdikleri gibi siyaset, ekonomi, iş hayatı ve pek çok alanda çok önemli görevler üstlenmektedir. Kadınların şiddete maruz kalan değil, başarı hikâyeleriyle anılması gerekmektedir. Kadınlarımız iş hayatında, siyasette ve sosyal hayatta ağırlıklarını ne kadar çok hissettirirse arzu edilen refah düzeyine o kadar kolay ulaşırız. Kendine özgüveni gelmiş, ekonomik özgürlüğe sahip kadınlarımızın sayısı arttıkça gelişmişlik düzeyimiz de o paralelde artacaktır. Son yıllarda kadınların hem iş hayatında hem siyasette hem de sosyal hayatta ön plana çıkmaya başladıklarını memnuniyetle görüyoruz ve ülkemizin geleceği açısından umutlarımız artıyor. Bu duygularla ülkemizde kadınların şiddete maruz kalan değil, başarı hikâyelerinin anlatılması temennisiyle yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren; sevginin, şefkatin ve özverinin timsali olan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum." Dedi.

Yorum Gönder