banner13

banner12

banner38

banner35

OSMANİYE'NİN TÜYSÜZ BELDESİNDE SOKAK HAYVANLARI İÇİN ÖRNEK PROJE

29 Ağustos 2015 Cumartesi 02:54
Bu haber 2882 kez okundu

Osmaniye'nin Tüysüz Belediyesinde Sokak Hayvanları için Örnek Proje

OSMANİYE'NİN TÜYSÜZ BELDESİNDE SOKAK HAYVANLARI İÇİN ÖRNEK PROJE

      Tüysüz Belediyesi, Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi ve Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Osmaniye İl Temsilciliği iş birliğince çalışma sonucunda Organize Sanayi Bölgesinin daha önceden belirlenen noktalarına sokak hayvanları için suluklar konuldu.

      Osmaniye’de sıcaklıkların ülke ortalamasının üstünde seyrettiğini belirten HAYTAP Osmaniye İl Temsilcisi Bünyamin AKIN, “Osmaniye’de yaz aylarında sıcaklık 50-60 dereceleri bulmaktadır. Sokak hayvanlarının yazın sıcaklıklarında hayatlarını devam ettirmesi için mutlak surette suya ihtiyaç duymaktadır. HAYTAP olarak sokak hayvanlarının su ihtiyaçlarını karşılamak için "Onlar İçin Bir Kap Su" bir proje yaptık. Projemize destek olduğundan dolayı Tüysüz Beldesi Belediye Başkanı Veli Fidan ve Osmaniye Organize Sanayi Bölge Müdürlüğüne teşekkür ederiz.” dedi.

      Projeyi HAYTAP il temsilcisinin projeyi anlattığında canlıların hayat hakkının kutsal saydıkları için kabul ettiğini belirten Tüysüz Belediye Başkanı Veli FİDAN, “Proje bize anlatıldığında sokak hayvanların yaz sıcaklarında sıkıntılarının giderilmesine yardımcı olmak için kabul ettik. Belediye olarak Bizler canlıların doğal hakkı olan suya ulaşma imkânını sağladığımız için mutluyuz. Belediye olarak projemize katkılarından dolayı Osmaniye Organize Sanayi Bölge Müdürü Hasan Sezer’ e teşekkür ederim.”

      Proje teklifi geldiğinde düşünmeden olumlu baktıklarını belirten Osmaniye Organize Sanayi Bölge Müdürü Hasan Sezer, “Sıcak ayarında canlıların suya ulaşımını sağlayacak projeye yönetim kurulumuz hemen onay verdi. Bizde bu projenin içinde yer aldığımız için mutluyuz. Bizim böyle bir güzel projede olamaza vesile oldukları için Belediye Başkanımız Veli Fidan’a ve HAYTAP İl Temsilcisine teşekkür ederim” diyerek projenin sokak hayvanları içim önemli bir proje olduğunu ifade etti.

Yorum Gönder