banner13

banner12

banner38

banner35

Osmaniye’de yüzlerce kişi Siyer Sınavı'na katıldı

19 Şubat 2018 Pazartesi 11:51
Bu haber 448 kez okundu

Osmaniye’de yüzlerce kişi Siyer Sınavı'na katıldı

Osmaniye'de yüzlerce kişi Siyer Sınavı'na katıldı
Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde düzenlediği "O'nu Oku O'nu Yaşa" temalı Siyer Sınavı'na Osmaniye’ de yaklaşık bin kişi katıldı.

Osmaniye Necmettin Erbakan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ nde gerçekleşen sınava 4 farklı kategoride katılan adaylar, kitapçıklardaki soruları cevaplamak için ter döktü.

Peygamber Sevdalıları Platformu Osmaniye Koordinatörü Sedat AKAGÜNDÜZ, yoğun katılımla gerçekleşen sınavın sorunsuz geçtiğini belirtti. Siyer Sınavı'na yaklaşık bin kişinin katıldığını ifade eden Akagündüz, sınavın saat 11.00'de başladığını kaydetti.

Peygambere olan özlemin her yıl katlanarak arttığını belirten Akagündüz, “Geçen sene ilimizde 200’ e yakın bir katılım varken bu sene geçen seneye oranla yüzde 250 artarak 1000’ e yakın katılım gerçekleşmiştir. Bu durum bizleri ziyadesiyle sevindirmiştir.” dedi.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav)’i anlamaya ve daha iyi tanımaya muhtaç olduklarını ifade eden Akagündüz, Dünya’ da ve ülkemizde yaşanan sorunların giderilmesi ve insanların huzur içinde yaşaması için Peygamber Efendimiz’ i anlamaya ve daha iyi tanımaya muhtacız. Bizlerde bu tür etkinliklerle Peygamberimizi tanımaya çalışan herkese katkı sağladığımızı düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Akagündüz, sınavda emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini belirtti.

Sınava katılan adaylar duygularını paylaştı

Sınava katılan minik yarışmacılar "Sınavımız çok iyi geçti. Sorular çok güzeldi. Sınava girip Peygamber Efendimiz’ in hayatını öğrenmiş olduk. Allah sınavı hazırlayanlardan razı olsun.” şeklinde konuştular.

Sınavla ilgili duygularını dile getiren Sedat Uçar, “Amacımız ödülleri kazanmak değildir. Amacımız Peygamber Efendimiz’ in hayatını öğrenmek ve hayatımıza uygulamaktır. Sorular güzel hazırlanmıştı. Allah, Peygamber Sevdalıları’ndan razı olsun.

57 yaşındaki Hikmet Kırmızıtaş ise, “Rasulullah’ ın ümmetine layık olmak için buradayız. Onun yolunda mücadele etmek için buradayız. Bu sınavı açanlardan Rabbim razı olsun. Peygamber Efendimiz’ in yolundan gitmek, O’na layık olmak, İslama yürümek, Allah’ a kul olmak en büyük mutluluklardan biridir. Peygamber Sevdalıları olarak şuan burada olmamız en büyük mutluluktur. Allah cümlemizi muvaffak etsin.”

 

Yorum Gönder