banner13

banner12

banner38

banner35

Osmaniye’de PKK’lı terörist ölü ele geçirildi

07 Mart 2018 Çarşamba 14:07
Bu haber 2606 kez okundu

Osmaniye’de PKK’lı terörist ölü ele geçirildi

Osmaniye'de PKK'lı terörist ölü ele geçirildi
Osmaniye 'de, Amanos Dağlarında yaban hayatını izlemek için ormanlık alana kurulan foto kapanlar, Bölücü Terör Örgütü mensuplarını görüntüledi. Bölgeye operasyon düzenleyen Jandarma Özel Harekat Tabur Komutanlığı ekipleri, bir teröristi silahıyla birlikte ölü ele geçirdi. Osmaniye  Merkeze bağlı Dereobası Köyü mülki sınırları içinde bulunan Fenk yaylası Salmalıdüz bölgesinde silahlı bölücü terör örgüyü mensuplarının fotokopan görüntüleri alındı. Bölgede arama tarama faaliyetinde bulunan Osmaniye Jandarma Özel Harekat Tabur Komutanlığı timleri fotokopan görüntüsü alınan bölgeye ve terör unsurlarının kaçış istikametlerine yönlendirildi. Ayrıca takviye olarak JÖH Tabur Komutanlığı emir komutasında 2  Kobra Taktik Tekerlekli Zırhlı Araçta bölgeye sevk edildi. Öğle saatlerinde sıcak temas sağlayan jandarma ekipleri, bir teröristi silahı ile birlikte ölü olarak ele geçirdi. Ayrıca bir teröristin ise yaralı olarak bölgeden kaçtığı tespit edildi. Kaçan teröristlerin takibine devam edildiği, kaçış istikametlerine operasyon faaliyetin sürdüğü öğrenildi.

SİLAH VE MUHİMMAT ELE GEÇİRİLDİ

Olay bölgesinde ölü olarak ele geçirilen PKK'lı teröristin üzerinde 1 adet 5.56 mm çapında M.16 piyade tüfeği, 2 adet el bombası, 5 adet M.16 piyade tüfeği şarjörü, 147 adet 5.56 mm çapında fişek, flaş bellek, kütüklük, sim kart, otuzluk telefon kartı, el aynası, tarak, cımbız, kulaklık, 3 adet tükenmez kalem, tespih, not defteri, diş fırçası, sigara ağızlığı, çakı, kol saati ve 1000 ABD doları ile 10 adet 100 lük bankonat ele geçirildi.

OPERASYONDA 1 ASKER HAFİF ŞEKİLDE YARALANDI

Operasyon esnasında Osmaniye JÖH Tabur Komutanlığı emrinde görevli Jandarma Uzman Çavuşun manevra sırasında sağ serçe parmağında incime ve kıkırdak kırığı meydana geldiği, sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Ölü olarak ele geçirilen teröristin kimlik bilgileri tespit edilemediği, Osmaniye Devlet Hastanesinde ki otopsi işleminin ardından Adana Adli Tıp Kurumuna sevk edildiği kaydedildi.

İbrahim Emül 

 

Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 2

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Cezmi 2 yıl önce yorumlandı

Ceheneme bir odun daha gitti

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

M yasemın bozdogan 2 yıl önce yorumlandı

Ekmeği gecenlerın elerine sağlık

0 Kişi beğendi.