banner13

banner12

banner38

banner35

Osmaniye’de Off-Road yarışları nefes kesti

09 Nisan 2018 Pazartesi 17:07
Bu haber 1073 kez okundu

Osmaniye’de Off-Road yarışları nefes kesti

Osmaniye'de Off-Road yarışları nefes kesti
banner37
Osmaniye Belediyesi ve Osmaniye Off Road kulübünün birlikte düzenlediği 4’üncü Off Road yarışmaları muhteşem bir coşkuyla tamamlandı. Muhteşem görüntülere sahne olan etkinliğe Türkiye’nin dört bir tarafından Off-Road tutkunları katılırken yarışmayı yaklaşık 20 bin kişi izledi. Osmaniye Belediyesi 4’üncü Off-Road yarışları için Osmaniye’ye Türkiye’nin 25 farklı şehrinden ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden (KKTC) özel tasarlanmış 400  arazi aracı katıldı.  Osmaniye Belediyesi Samet Aybaba İzci Kampı civarı Off-Road pistinde düzenlenen yarışta 90 arazi aracı 5 kategoride yarıştı.

Zorlu bir parkuru tamamlamak üzere kıyasıya mücadele eden yarışmacılar Osmaniye Belediyesi 4.Off-Road Yasrışmalarının Türkiye’nin en hızlı ve en düzenli yarışmalarından bir tanesi olduğunu belirttiler. Etkinliğe diğer illerden yaklaşık 1000 Off-Road sporcusu katıldı. Off-Road etkinliklerine katılan yarışmacılar ve Off-Road konusunda uzman kişiler,  pistin ve organizasyonun çok mükemmel olduğunu dile getirerek, Osmaniye Belediyesi’ne ve Osmaniye Off-Road Kulübüne teşekkür ettiler.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan yarışlarda Off-Road camiasına desteklerinden ve katkılarından dolayı Osmaniye Off-Road Kulübü Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara ve Osmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy’a teşekkür plaketi takdim etti.

BELEDİYE BAŞKANI KADİR KARA, PİLOT KOLTUĞUNDA USTALIĞINI SERGİLEDİ

Osmaniye Belediyesi 4.Off-Road Yarışmaları, Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara’nın test sürüşü yapmasıyla başladı. Parkuru start noktasından başlayarak zorlu etapları ustaca tamamlayan Başkan Kara, muhteşem bir görsel şölene imza atarak izleyenleri coşturdu.

Belediye Başkanı Kadir Kara şenliklerde yaptığı konuşmada ; “Türkiye’nin dört bir tarafından bu yarışmaya katılmak üzere şehrimize gelen bütün Off-Road kulüp yöneticileri ve temsilcileri belediyemiz tarafından düzenlenen off-road yarışlarına hoş geldiniz şerefler getirdiniz. Bu yarışların geleneksel bir halde her yıl devam etmesi temennisi ve yarışların sportmence centilmence geçmesi dileği ile bütün sporculara başarılar diliyor hepinize saygılar sunuyorum.” Dedi.

Etkinlikte konuşan MHP Osmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy; “Off-Road bir yaşam tarzının ifadesidir. Tüm katılımcıların güzel geçireceği bir gün olmasını temenni ediyorum.” İfadelerini kulandı.

OSMANİYE BELEDİYESİ 4.OFF-ROAD YARIŞMALARI ÖZEL ANLARA DA SAHNE OLDU

Yarışmalar devam ederken Cem Oğlak Kaya, yardımcı pilot olarak bindiği arazi aracından inerek seyirciler arasında bulunan kız arkadaşı Sena Çevik'e üzerinde Benimle evlenir misin Sena yazılı pankartlarla evlenme teklif etti. Sena Çevik ise sahneye çıkarak mikrofondan gür bir sesle evet diyerek karşılık verdi. Yarışları izlemeye gelen vatandaşlar ise bu sürpriz evlenme teklifini alkışları ile desteklediler.

Genç çiftleri tebrik eden Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara; “Böyle güzel bir sürprizi hazırladığınız için sizlere teşekkür ediyorum. Tabi insan hayatının en önemli günü olan evliliğe giden yolda evlilik teklifinin böyle orijinal bir şekilde yapılıyor olması, düşünülmesi, tasarlanmasıdır. Ben kendilerine bir ömür boyu mutluluklar diliyor, tebrik ediyorum. Allah hayırlı ve mübarek eylesin. Bu evliliğin hayırlara vesile olmasını ve çiftlerimiz için sağlıklı, mutlu huzurlu ve uzun bir yaşam ve hayırlı bir nesile sahip olacakları evlilik olmasını niyaz ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Adana Motorkros Kulübü üyesi motorkrosçuların nefes kesen gösterileri ilgiyle izlendi.

Osmaniye Belediyesi 4’üncü Off Road yarışlarında derceye girenler S1 kategorisinde Niğde Off-Road Kulübünden Yakup Yılgın birinci, İskenderun Off-Road kulübünden Murat Sever ikinci, Dörtyol İlk kurşun Off-Road kulübünden Bülen Vural üçüncü, S2 kategorisinde Kadirli Off-Road kulübünden İrşat Biçer birinci, Alanya Off-Road kulübünden Mustafa Özel ikinci, Çukurova Off-Road Kulübünden Hasan Yatalakoğlu üçüncü, S3 kategorisinde Beyşehir Off-Road kulübünden Haceli Şam birinci, Akkaya Off-Road Kulübünden Kuddusi Akkaya ikinci, Alanya Off-Road kulübünden Rafet Koçak üçüncü, S4 kategorisinde Adana Off-Road kulübünden Kurtuluş Köroğlu birinci, Beyşehir Off-Road kulübünden Mustafa Gün ikinci ve Alanya Off-Road kulübünden Mehmet Hatip Yılmaz üçüncü oldular.

Bayanlar kategorisinde Osmaniye Off-Road kulübünden Serap Dilek Aygün birinci olurken, Genel klasman birincisi Adana Off-Road kulübünden Kurtuluş Köroğlu oldu. Off Road yarışmalarına katılan tüm kulüplere Osmaniye Belediyesi tarafından çeşitli hediyeler verildi.

Etkinliğe Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, Osmaniye MHP Milletvekili Ruhi Ersoy, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, Belediye Meclis Üyeleri, MHP Osmaniye Merkez İlçe Başkanı Ümmet Kaya, Ülkü Ocakları Osmaniye İl Başkanı Hasan Şahin Ceylan, Siyasi Parti Temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ve on binlerce vatandaş katıldı.
ALİ İMAT
HABER80 GAZETESİ
www.seksenincisehir.com 

 

Yorum Gönder