banner13

banner12

banner38

banner35

Osmaniye Valisi Coşkun’dan İstiklal Marşımızın kabulü mesajı

12 Mart 2018 Pazartesi 17:42
Bu haber 477 kez okundu

Osmaniye Valisi Coşkun’dan İstiklal Marşımızın kabulü mesajı

Osmaniye Valisi Coşkun'dan İstiklal Marşımızın kabulü mesajı
Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulünün yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı.
Vali Ömer Faruk Coşkun mesajında, “Milli birlik ve beraberliğimizin 'mutabakat belgesi' İstiklal Marşımızın kabulünün 97. yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğu içindeyiz.
Her mısrasında büyük anlamlar yüklü olan,  bize nereden gelip nereye gittiğimizi, asla unutmamamız gereken değerleri anlatan İstiklal Marşımız, aziz milletimizin milli mücadele günlerinde hissettiği duyguları destansı bir üslupla ifade eden bir şaheserdir.
Değerli Hemşerilerim!
Türk milleti, büyüklüğünü bağrından çıkardığı büyük fikir, sanat ve maneviyat erlerine borçludur. Bunlardan biri de İstiklal Marşımızın şairi Mehmet Akif Ersoy'dur.
Milletinin en ihtiyaç duyduğu zamanda en değerli şeyi yapmış olan Mehmet Akif; İstiklal marşıyla, millete ruh yüklemiş, nefes yüklemiş, azim ve iman tazeleyen şiirler kaleme alarak bu milletin öncülerinden olmuş gerçek bir mütefekkirdir.
Hakkı tutup kaldırmayı ve haksızlık karşısında dimdik durmayı hayatı boyunca haykırmış münevver ve mütefekkir şahsiyetimiz Akif'i tanımak, onun dava adamlığını ve felsefesini anlamak, 'Safahat'ı tam manasıyla okumadan mümkün olmayacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşımızın bundan 97 yıl önce, Büyük Millet Meclisimiz tarafından coşku ile 'milli marşımız' olarak kabul edilirken kalplerimizi, ruhlarımızı nasıl birleştirdiyse, her daim bize bir millet olma şuurunu ve istiklal ruhumuzu yeniden hissettirmesini diliyor, başta büyük şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u ve bütün millî mücadele kahramanlarımızı rahmetle anıyor, İstiklâl Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kabulünün 97. yıl dönümünü kutluyorum.”
ALİ İMAT
HABER80 GAZETESİ
www.seksenincisehir.com                                                                                     

Yorum Gönder