banner13

banner12

banner38

banner35

OSMANİYE MİLLETVEKİLİ RUHİ ERSOY “OYUNLARINI BOZACAĞIZ“

02 Eylül 2015 Çarşamba 16:43
Bu haber 3299 kez okundu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Osmaniye Milletvekili ve MYK Üyesi Doç. Dr. Ruhi Ersoy, “7 Haziran seçimlerini hemen ardından başlayan siyaseti dizayn girişimleri, 1 Kasım’da yapılacak seçimlerde daha ileriki bir seviyeye taşınmak istenmektedir” dedi.

OSMANİYE MİLLETVEKİLİ RUHİ ERSOY 'OYUNLARINI BOZACAĞIZ'
banner37
     Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Osmaniye Milletvekili ve MYK Üyesi Doç. Dr. Ruhi Ersoy, “7 Haziran seçimlerini hemen ardından başlayan siyaseti dizayn girişimleri, 1 Kasım’da yapılacak seçimlerde daha ileriki bir seviyeye taşınmak istenmektedir” dedi.
      MHP Milletvekili Ruhi Ersoy, bundan önce olduğu gibi 1 Kasım da yapılacak olan seçimlerde siyaseti dizayn etmeye kalkanların oyununu Türk-İslam davasına inanmış tüm yüreklerin bir kez daha bozacağını söyledi.
      Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim sonuçların hazmedemediğini ve koalisyon kurulmasını istemediğini söyleyen MHP Milletvekili Ersoy, bu tutumun Türkiye’yi yeni bir seçime götürdüğünü söyledi. Ersoy 7 Haziran ve sonrasındaki süreçle ilgili şunları söyledi: “7 Haziran 2015 seçimlerine uzanan dönemde çözüm süreci adı altında ülkeyi çözülmeye götüren AKP'nin mayası artık millet tarafından da anlaşılmış ve sandıkta bunun cevabını bir şekilde verilmiştir. Ancak Erdoğan'ın egosu bu durumu kaldıramamıştır. 7 Haziran gecesinden itibaren yeni operasyon kurgusuna girişmiştir. Öte yandan Recep Tayyip Erdoğan'ın oyunu MHP ve lideri Devlet Bahçeli'nin kararlı tutumuyla bozulmuştur. AKP, şer ve örtük iktidar ortağı HDP ile, Türk Milleti'nin önünde çırılçıplak meydanda kalmıştır. Bu tablo ise bize MHP'nin ve Devlet Bahçeli'nin net tutumunun gerçeği ortaya çıkarma noktasında ne kadar haklı olduğunu göstermiştir. Bu siyasal başarı, AKP ile Dolmabahçe ortağını sandığa birlikte gönderme sürecini doğurmuştur. Devlet Bahçeli'nin tutumunun doğruluğunu ortaya koyan asıl önemli gelişme ise, iş ortağı ile millet önünde ayan beyan ortada kalan AKP'nin ve perde gerisinde Recep Tayyip Erdoğan'ın verdiği tepkilerdir. Seçim hükümeti sürecinde Tuğrul Türkeş'e götürülen teklif bunun ispatıdır.”
       “AKP’NİN TURĞRUL TÜRKEŞ HAMLESİ MHP’DE DAHA BÜYÜK BİR KENETLENME SAĞLAMIŞTIR”
      Tuğrul Türkeş ismi ile MHP’ye yapılmak istenen kumpasla MHP’de daha büyük bir kenetlenmenin olduğunu söyleyen Ruhi Ersoy, “Anlaşılan o ki saraya 7 Haziran seçimleri sonrası giden kişi de Tuğrul Türkeş’tir. Soyadının mirasını şahsi emellerine ciro eden bu kişinin tutumuna ülkücü camianın tavrı da çok sert olmuştur. Aynı zamanda bu durum her türlü ihanet sürecinin önünde en büyük engel olan MHP'ye bir operasyon mu yapılıyor/yapılacak algısını da fazlasıyla oluşturduğu için Ülkücülerin lider ve teşkilatı etrafında kenetlenmelerine de vesile olmuştur/olacaktır.” dedi.
      “AHMET DAVUTOĞLU’NA MUHALEFETİ OYALAMA GÖREVİ VERİLMİŞTİR”
      7 Haziran sonrası Ahmet Davutoğlu'na muhalefeti oyalama görevi verildiğini söyleyen MHP Osmaniye Milletvekili Doç. Dr. Ruhi Ersoy, “Davutoğlu görevini başarıyla yerine getirirken Sarayda yapılan görüşmelerde de ortaya çıkan tablonun ve algının kırılabilmesi için seçim hükümetinin alt yapısı hazırlanmıştır. Yaşanan oyalama süreci, Tayyip Erdoğan'ın yeni hükümeti kurma noktasındaki negatif tutumunun da ispatıdır zaten. Saray entrikalar, ahlaksız teklifler ve bu tekliflere verilen cevaplar Recep Tayyip Erdoğan ve AKP zihniyetine yakışır mahiyettedir. Ancak dün olduğu gibi bugün de Türk milleti bütün olan biteni görecek ve gereken cevabı verecektir.” dedi.
      "OSMANİYE 1 KASIM’DA YİNE GEREKENİ YAPACAKTIR"
      1 Kasım tarihinde Türkiye önemli bir seçimle karşı karşıya olduğunu söyleyen MHP Milletvekili Ruhi Ersoy, “Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin hemşehrileri bu iktidara gereken cevabı sandıkta yine verecektir. Türkiye Osmaniye’nin milliyetçi hareketin kalesi olduğunu yine görecektir. 1 Kasım’a kadar bu ülkeyi seven yüreklerle gece-gündüz çalışacağız”dedi.

 


K@rdelen Haber Ajansı

Yorum Gönder