banner13

banner12

banner38

banner35

OSMANİYE AK PARTİ İL BAŞKANINDAN 1 MAYIS MESAJI

30 Nisan 2015 Perşembe 21:23
Bu haber 2799 kez okundu

Ak Parti Osmaniye İl Başkanı Av. Hamza Tor, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

OSMANİYE AK PARTİ İL BAŞKANINDAN 1 MAYIS MESAJI
banner37
      Ak Parti Osmaniye İl Başkanı Av. Hamza Tor, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
   
      Tor, 1 Mayıs mesajında, tek sermayeleri emek ve alın teri olan çalışanlarımızın refah düzeyini sürekli yükseltmenin, onları hak ettikleri yaşam standardına ulaştırmanın gayreti içerisinde olduklarını belirtti.

   
      Ülkenin büyümesine, gelişmesine, kalkınmasına en büyük katkıyı sağlayanların, çalışan, üreten, işçi ve emekçi vatandaşlar olduğuna işaret eden Hamza Tor, "Emeği, alın terini ve helal kazancı kutsal sayan, üretimde ve paylaşımda adaleti savunan bir kültür ve medeniyetin mensupları olarak, tüm çalışanların emeklerinin tam karşılığını almalarını istiyoruz. Ak Parti olarak çalışma hayatında hakkaniyeti ve insan onuruna yakışır çalışma ortamlarını tesis edilmesini esas alıyoruz. Çalışma hayatında şiarımız, çalışanın teri kurumadan hakkının verilmesidir. Bu şiarla, diğer alanlarda olduğu gibi, çalışma hayatının merkezine de insanı koyuyoruz “dedi.

 
      1 Mayıs'ı Emek ve Dayanışma Günü ilan ettiklerini hatırlatan Ak Parti İl Başkanı Hamza Tor, 2002-2014 yılları arasında net asgari ücrette reel olarak yüzde 61,6 oranında artış olduğunu, 2002'den bu yana asgari ücret artış oranı enflasyonun üzerinde gerçekleştiğini ve 2002 yılından bugüne 3,7 milyon kişiye yaklaşık 8,5 milyar TL işsizlik sigortası ödemesi yapıldığına dikkat çekti.

   
      Ak Parti hükümetleri döneminde çalışma hayatına ilişkin çok önemli yasal düzenlemeler yapıldığına vurgu yapan Tor, 2015 seçim beyannamelerinde tüm çalışanları yakından ilgilendiren dikkat çekici başlıklar olduğunu belirtti.

   
      En büyük temennilerinin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününün bayram ve şenlik havasında geçmesi, dostça, kardeşçe ve omuz omuza kutlanması olduğunu ifade eden Tor, “Bu inançla işçi ve emekçi kardeşlerimin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü en içten duygularımla kutluyorum” dedi.

 

Yorum Gönder