banner13

banner12

banner38

banner35

OSMANİYE AK GENÇLİK'TEN GIYABİ CENAZE NAMAZI

02 Eylül 2015 Çarşamba 15:54
Bu haber 2832 kez okundu

Osmaniye Ak Gençlik’ten Şehid Yunus Koca için Gıyabi Cenaze Namazı

OSMANİYE AK GENÇLİK'TEN GIYABİ CENAZE NAMAZI
banner37
      Ak Parti Osmaniye İl Gençlik Kolları tarafından, Diyarbakır’da Şehit edilen, Ak Parti Diyarbakır Eski Gençlik Kolları Başkanı Yunus Koca için Büyük Camii’de kılınan gıyabi cenaze namazının ardından, basın açıklaması yapıldı.
     Gençlik Kolları mensupları ve vatandaşların katıldığı, basın açıklamasını gençlik kolları adına Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Talha Akif Gürbüz gerçekleştirdi. Ak Parti İl Başkanı ve Gençlik Kolları Başkanının Diyarbakır’da cenaze yerinde olduğunu belirten Gürbüz, şunları dile getirdi.
     “Teröre, 2 gün önce bir kurban daha verdik, bir kez daha canımız yandı, Adı Yunus KOCA idi, yüreği de soyadı gibi KOCA bir yiğitti. Yazdığı mesajlarında bakın neler söylüyordu O KOCA yürekli Şehid:
     “Ne güzel bahar gelecekti memleketime, Karadeniz Dağları'nda Horon tepecek, Cudi'de halaylar çekecektik beraber… Hayalet şehir Diyarbekir... Şehirde bütün kepenkler kapalı. Gökyüzünde helikopterler, caddelerde zırhlı güvenlik araçları var. İlçelerden insanlar göç ediyor. Ne için?
     Bu şehirde çocukların umudu yok. Annelerin yüreği ağzında.
     Babalar kara kara düşünüyor.
     Gençler yine anlamsız şekilde ölüyor.
     Mutlu musunuz?
     Bugünlerde vicdanı rahat uyuyan var mıdır?
     Hadi yüreğiniz yetiyorsa mezara Türklüğünüzü, Kürtlüğünüzü götürün. Kimse size ırkın ne diye sormayacak. Rabbin kim diye soracaklar efendi Rabbin kim diye..!”
     Senin yazdıklarının üzerine koyacak bir şeyimiz yok Yunus Kardeşim. Rabbim bize, senin o büyük hayallerini gerçekleştirmeyi, Memleketimizin her yerinde barışı, huzuru ve kardeşliği hâkim kılmayı nasip etsin.
     Rabbim bize senin gibi ismine yaraşır bir ömür yaşamayı nasip etsin Kardeşim, Rabbim seni cennetine kabul etsin.
     Şehidimiz Yunus Koca’nın yanı sıra terör olayları neticesinde şehit düşen, başta birkaç gün önce henüz 13 yaşındayken şehit edilen Fırat Sımpil ve Dr. Abdullah Biroğul olmak üzere tüm vatandaşlarımıza ve güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet yakınlarına da başsağlığı diliyoruz.
     Hainler çok iyi bilsinler ki; Yüzyıllardır, İslam uğruna savaşan ve şehidler veren bu Kahraman milleti, kimse yıldıramayacaktır. Birliğimizi bozmaya kimsenin gücü yetmeyecektir.
     Son olarak şunu söylemek istiyorum ki; Zafer Vallahi de Billahi de İSLAM’ındır… “

                                                      

 

Yorum Gönder