banner13

banner12

banner38

banner35

OSMANİYE 1. AMATÖR LİG FİKSTÜRÜ ÇEKİLDİ

16 Eylül 2015 Çarşamba 14:39
Bu haber 3596 kez okundu

Osmaniye 1. Amatör Lig 2015–2016 Sezonu Fikstürü ve Tertip Komitesi seçimi yapıldı.

OSMANİYE 1. AMATÖR LİG FİKSTÜRÜ ÇEKİLDİ
banner37
      Osmaniye 1. Amatör Lig 2015–2016 Sezonu Fikstürü ve Tertip Komitesi seçimi yapıldı.
      Amatör spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) İl Başkanı Levent ÖZTÜRK, Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Salonunda yapılan fikstür çekiminde, yeni sezonun hayırlı olmasını dileyerek takımlara başarı diledi.
      Amatör kulüp yöneticilerinin nasıl ve ne şekilde hangi şartlar altında fedakarca madden ve manen gece gündüz spora hizmet ettiğinin bilindiğini ifade eden Öztürk, “ASKF sizin sorunlarına çözüm aramak bizim görevimizdir. Sizlere ve sporculara kaynak, destek ve yardım ne kadar çok olursa ilimizde sporcu sayısını çoğalacak, kulüpler çoğalacak sağlıklı insan sayısı artacak. Spor alanları sporseverler tarafından doldurulacaktır. Ancak şu bir gerçektir ASKF olarak biz dahi atıl şartlarda bir Federasyon binamız dahi olmadan kirada ve yönetimimiz desteğiyle ayakta kalmaya çalışmaktayız. Bizim ASKF olarak yaptığımız başvurularda Osmaniye Belediyesi dışında kulüplerimize elini uzatan olmadı. Bahçe, Düziçi, Toprakkale, Tüysüz, Kadirli belediyelerini zaman zaman ziyaret ederek ilçe takımlarımıza destek vermeleri konusunda ricacı oluyoruz.  Amatör Futbol Ligimizde Futbol ne kadar iyi kalite ve çekişmeli olursa kulüplerimize olan destek artacaktır. Sesimizi bir o kadar daha çok duyurma şansımız olacaktır. BAL ligi Organizasyonu üst kuruluşumuz olan TASKK tarafından yapılmaktadır.  BAL ligi Amatör liglerin en üst ligi olup bölge takımlarıyla oynanan bir ligdir. Burada alınacak başarı amatör takımlarımızın önünü açacaktır, futbolcularımızın ufkunu genişletecektir. Burada yapılan yanlışlar ilimizdeki tüm amatör futbol kulüplerine, ilimiz futboluna yapılan bir yanlış olmaktadır. Bu sebeple bu ligi katılan kulüplerimizin yöneticileri iyi yönetmeli kulüpleri iyi yönetmeli. İyi teknik adam, iyi sporcular, memleket evlatları ve Osmaniye Amatör futbol irtibat halinde çalışmalarını öneririz. Güçlü ASKF güçlü kulüpler sloganımızın hedefine ulaşması için kulüplerimizin tesisleşmesi gerekmektedir. Biz ASKF olarak önünüze düşerek federasyonlar, bakanlıklar ve yetkililerden talep edeceğiniz desteklere yardımcı olacağız. Yeter ki kulüpler tesis sahibi olsun projeli taleplerde bulunsunlar” dedi. Öztürk, yeni sezonda tüm takımlara başarı diledi.
      Programda Futbol İl Temsilcisi Yusuf ALKAYA, İl Gençlik Spor Hizmetleri Müdürü Ökkeş DEMİR ve Ulusal hakemlerimizden Bülent ÇENET birer konuşma yaptılar.
      Konuşmanın ardından gerçekleştirilen tertip komitesinde Sinan ANIL, Nail ÇINGI, Halil EVGİN Kulüpleri temsilen seçildi.
      Fikstür çekiminin ardından yapılan değerlendirme sonucunda ligin 3-4 Ekim tarihlerinde oynanmasına karar verildi.

 

Yorum Gönder