banner13

banner12

banner38

banner35

Mithatpaşa İlkokulu Öğrencilerinden Hayvan Barınağı Ziyareti

28 Şubat 2018 Çarşamba 13:25
Bu haber 426 kez okundu

Mithatpaşa İlkokulu Öğrencilerinden Hayvan Barınağı Ziyareti

Mithatpaşa İlkokulu Öğrencilerinden Hayvan Barınağı Ziyareti
Osmaniye Belediyesi Hayvan Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi yaptığı çalışmalar ve yürüttüğü projeler ile bölgeye örnek olmaya devam ediyor.

Osmaniye Belediyesi tarafından başlatılan ‘Küçük Veteriner Hekimler’ projesi kapsamında öğrenciler Hayvan Barınağını ziyaret etmeye devam ediyor.

Proje kapsamında Mithatpaşa İlkokulu 4’üncü sınıf öğrencileri Rehber Öğretmeni Selma Uygun ve Müdür Yardımcısı Elif Tekdemir gözetiminde Hayvan Barınağını ziyaret etti.

Ziyarette Osmaniye Belediyesi Veteriner Hekimi Bünyamin Akın, öğrencilere hayvan barınağındaki çalışmalar, hayvanların tedavileri, bakımları, temizliği ve yürütülen projeler ile ilgili bilgiler verdi.

Hayvanlarla ilgili merak ettikleri konuları sorarak öğrenen öğrencilerin gezi sırasında oldukça mutlu oldukları gözlemlendi.

Daha sonra Küçük Veteriner Hekim projesi kapsamında Osmaniye Belediyesi tarafından hazırlatılan veteriner önlüklerini giyerek stetoskop ile hayvanları muayene ederek kalp ritimlerini dinlediler. Hayvanlara dokunup sevmenin çok zevkli ve güzel olduğunu belirten öğrenciler, onların kalp atışlarını dinlemenin oldukça heyecanlı olduğunu söylediler.

Öğrencilere Hayvan Barınağı ziyaretleri düzenlemeye devam edeceklerini belirten Mithatpaşa İlkokulu Müdür Yardımcısı Elif Tekdemir; “Okulumuz öğrencileriyle hayvan barınağını ziyaret ettik. Çocuklar çok memnun kaldılar. Onlar için çok farklı bir etkinlik oldu. Hayvan barınağını beklentilerimizin çok üstünde bir şekilde gördük. Osmaniye Belediyesine ve burada çalışan personellerimize özverilerinden dolayı teşekkür ediyoruz.

Mithatpaşa İlkokulu Rehber Öğretmeni Selma Uygun ise yaptığı konuşmada; ”Asıl amacımız hayvanları seven koruyan bir nesil yetiştirmek. Belediyenin hayvan barınağında yaptığı çalışmaları çok beğendik. Hayvanlara gayet güzel ve temiz bakılıyor. Aslında biraz tereddütlü gelmiştik ama gelip barınak ortamını, yapılan çalışmaları ve görevlilerin hayvanlara olan ilgisini görünce tüm tereddütlerimiz ortadan kalktı. İyi ki çocuklarımızı buraya getirmişiz. Osmaniye Belediyemize çok teşekkür ediyoruz.” İfadelerini kullandı. 

Gezi sonunda tüm öğrencilere Osmaniye Belediyesi tarafından ikramlarda bulunuldu.

 

Yorum Gönder