banner13

banner12

banner38

banner35

Kandil dolayısıyla Camilerde helva ikram edildi

24 Mart 2018 Cumartesi 13:02
Bu haber 542 kez okundu

Kandil dolayısıyla Camilerde helva ikram edildi

Kandil dolayısıyla Camilerde helva ikram edildi
banner37
Osmaniye Belediyesi Regaip kandilinde merkezde bulunan çeşitli camilerde vatandaşlara irmik helvası ikram etti.

Osmaniye’nin merkez camisi Envar-ül Hamit (Büyük) ve tüm camilerde vatandaşlar Regaip kandilini dualarla idrak etti. Müslüman aleminin en önemli gecelerinden biri olan Regaip kandilinde vatandaşlar camilere akın etti. Namaz sonrası camilerden çıkan vatandaşlara Osmaniye Belediyesi tarafından irmik helvası dağıtıldı.

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, namaz sonrası vatandaşlara tek tek helva ikram ederek kandillerini kutladı.

Büyük camide yapılan etkinliğe MHP Osmaniye İl Başkanı Ahmet Melih Loş ve yönetimi, MHP Merkez İlçe Başkanı Ümmet Kaya ve yönetimi, Ülkü Ocakları Osmaniye İl Başkanı Hasan Şahin Ceylan ve yönetimi ile birlikte Belediye Meclis Üyeleri de katıldı.

BAŞKAN KADİR KARA, ‘ALLAH’IN İZNİ İLE HİÇBİR GÜÇ, HİÇBİR DEVLET VEYA HİÇBİR OLUŞUM BU BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ BOZMAYA YETMEYECEKTİR’

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara; “Osmaniye Belediyesi olarak her zaman olduğu gibi bu akşamda şehrimizin muhtelif camilerinde bu mübarek gecenin feyzi hürmetine cemaatimize ikramlarda bulunuyoruz. Bu mübarek gecenin  yüzü suyu hürmetine gerek yurt içinde gerekse yurt dışında terörle mücadele eden tüm güvenlik güçlerimize cenabı Mevla yar ve yardımcısı olsun. Cenabı Mevla bu milletin birlik ve beraberliğini bozmasın,  bu mübarek geceler bunların bir vesilesidir inşallah Allah’ın izni ve inayeti ile hiçbir güç, hiçbir devlet veya hiçbir oluşum bu birlik ve beraberliği bozmaya yetmeyecektir. Buradan şahsım ve değerli siyasi parti başkanlarımız,  ocak başkanımız ve belediye meclis üyelerimiz ile birlikte bütün Osmaniyeli hemşerilerimin mübarek Regaip kandilini kutluyor, selam ve saygılarımı sunuyorum” dedi.
ALİ İMAT
HABER80 GAZETESİ
www.seksenincisehir.com 

 

Yorum Gönder