banner13

banner12

banner38

banner35

İŞKUR, KADİRLİ’DE TEŞVİK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLEDİ

16 Mart 2019 Cumartesi 12:07
Bu haber 548 kez okundu

İŞKUR, KADİRLİ’DE TEŞVİK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLEDİ

İŞKUR, KADİRLİ'DE TEŞVİK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLEDİ
   Osmaniye Çalışma ve İş Kurumuna bağlı Kadirli Hizmet Merkezi; kurumlar arası işbirliğiyle Kadirli’de,  “2019 İstihdam Seferberliği” kapsamında teşvik bilgilendirme toplantısı düzenledi. Kadirli Ticaret Odası, Kadirli Borsası, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı üç il müdürlüğü olan İŞKUR, SGK ve AÇSH işbirliğiyle düzenlenen toplantı yoğun katılımla gerçekleştirildi.
   Bilgilendirme toplantısına Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu’nun yanı sıra Kadirli Kaymakamı Tamer Orhan, Kadirli Belediye Başkanı Ömer Tarhan, İŞKUR İl Müdürü Ahmet Altunkaynak, SGK İl Müdürü Mücahit Çelik, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hamit Coşkun, Kadirli Hizmet Merkezi Müdürü Abdulhamit Yıldırım, Kadirli Ticaret Odası, Ticaret Borsası, Kadirli Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası üyeleri ve işverenler katıldı.
Toplantıda konuşan İŞKUR İl Müdürü Ahmet Altunkaynak, Osmaniye merkez ve ilçelerde işverenlerle çeşitli ortamlarda bir araya geldiklerini ve işverenlere istihdam teşvikleri hakkında bilgilendirme toplantıları düzenlediklerini söyledi. Kurumda görev yapan iş ve meslek danışmanlarının işyerlerini teker teker ziyaret ederek istihdamın artırılması için hayata geçirilen istihdam teşviklerini işverenlere anlatmaya devam edeceklerini söyledi.
   İl Müdürü Altunkaynak istihdamın artması için işverenlere seslenerek; “Gelin işbirliği yapalım. Türkiye’nin ekonomisine güvenelim. Kadirli’de iş var aş var gelecek var.” dedi.


Anahtar Kelimeler osmaniye işkur

Yorum Gönder