banner13

banner12

banner38

banner35

Hörmet: “Yaşlılarımıza yük değil, servet olarak bakıyoruz”

21 Mart 2018 Çarşamba 14:58
Bu haber 430 kez okundu

Hörmet: “Yaşlılarımıza yük değil, servet olarak bakıyoruz”

Hörmet: 'Yaşlılarımıza yük değil, servet olarak bakıyoruz”
banner37
Osmaniye AK Parti Sosyal Politikalardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Hacer Gizem Hörmet, Yaşlılar Haftası dolayısıyla açıklamada bulundu.

Hörmet, parti binasında düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada, yaşlılara her zaman sahip çıkmak gerektiğini belirtti.

Bir gün herkesin nasip olduğunda yaşlanacağını bilerek yaşlılara hassas davranması gerektiğini ifade eden Hörmet, “Cumhurbaşkanımız ve genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, başbakanımız Binali Yıldırım’ın öncülüğünde yaşlılık konusuna hassasiyetle yaklaşılmaktadır” dedi.

Hörmet, yaşlılar için de AK Parti’nin devrim niteliğinde politikalar ürettiğini kaydetti.

Yaşlıların memnuniyetinin büyük önem taşıdığını dile getiren Hörmet, şöyle devam etti:

“Yaşlılara yönelik evde bakım hizmeti büyük önem taşımaktadır. 2007’de başlanan bu uygulama ile yaşlılarımız istediği kişinin evinde kendisine bakmasını tercih edebiliyor. Bu hizmet için 5,38 milyar lira bütçe ayrılmıştır. Yaşlılarımız için evde sağlık hizmetini de önemsiyoruz. Burada ise yaşlılarımız diledikleri takdirde evinde sağlık hizmetinden faydalanabilmektedir. Yaşlı yaşam evleri ile de yaşlılarımıza sadece huzurevinde değil sosyal çevreden soyutlanmadan yani müstakil evlerde yaşamaları da hedeflenmiştir. Bu anlamda 65 yaş üstü aylığı da 8.4 katına çıkarmış bulunmaktayız. En önemli hizmetlerden bir tanesi ise maaş kuyruklarında çekilen çilelere son verilmiş olmasıdır. PTT işbirliği ile yaşlılarımıza evlerinde 12 milyon 599 bin lira maaş ödemesi yapılmaktadır. Yaşlılarımızdan 65 yaş üstü olanlara şehir içi ulaşım ücretsiz olarak sağlanmaktadır. Yerel yönetimlerimizde de yaşlılarımız el üstünde tutulmaktadır. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ında dediği gibi ne mutlu ki bizler millet olarak saygıdeğer büyüklerimizi asla bir yük olarak görmeyen, bilakis onların varlığından mutluluk duyan, onlara hak ettiği ilgi, saygı ve hürmeti gösteren bir kültür ve geleneğe mensubuz”

Hörmet, AK Parti’nin insanı merkezine alan bütüncül bir yaklaşımla yaşlıları yük değil servet olarak baktıklarını da sözlerine ekledi.

Ümit Kahrıman

Yorum Gönder