banner13

banner12

banner38

banner35

Çocuk Oyunları ve Oyuncakları Festivali Başladı

08 Nisan 2018 Pazar 07:42
Bu haber 736 kez okundu

Çocuk Oyunları ve Oyuncakları Festivali Başladı

Çocuk Oyunları ve Oyuncakları Festivali Başladı
banner37
Osmaniye Belediyesi 3.Geleneksel Çocuk Oyunları ve Oyuncakları Festivali kapsamında düzenlenen ilkokullar arası Mendil Kapmaca Yarışması başladı. Üç gün sürecek olan mendil kapmaca yarışmasına 18 okuldan yaklaşık 300 öğrenci katılıyor. Müsabakalarda birinci olacak okul ilimizi 15 Nisan Pazar günü Osmaniye’de yapılacak olan Mendil Kapmaca Akdeniz Bölge Şampiyonasında temsil edecek.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün katkıları ile Osmaniye Merkez Spor Salonunda düzenlenen müsabakaları Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Konfederasyonu hakemleri tarafından yönetiliyor.

Katılan tüm okullara teşekkür eden Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, bu yıl Geleneksel Çocuk Oyunları ve Oyuncakları Festivalinin bu yıl üçüncüsünü düzenlediklerini söyledi. 14 Nisan Pazar günü saat 14.00’da Samet Aybaba İzci Kampında düzenlenecek olan festival programına tüm öğrencileri davet etti.

Başkan Kara, unutulmaya yüz tutmuş oyunları oynayarak yeni nesilde arkadaşlığı, paylaşmayı, takım ruhunu, el becerilerini, zamanında ve doğru karar verebilme özelliklerinin çocuklarda ön plana çıkarmayı hedefledikleri söyledi.
ALİ İMAT
HABER80 GAZETESİ
www.seksenincisehir.com 

 

 

Yorum Gönder