banner13

banner12

banner38

banner35

ALİ İMAT'IN KALEMİNDEN: “SABAH’IN SÖZLÜ’YE YAPTIĞINI BENDE BAŞKAN KADİR KARA’YA YAPSAM!“

12 Eylül 2015 Cumartesi 09:45
Bu haber 4265 kez okundu

SABAH Gazetesinin SÖZLÜ’ye yaptığını bende KADİR KARA’ya yapsam!

ALİ İMAT'IN KALEMİNDEN: 'SABAH'IN SÖZLÜ'YE YAPTIĞINI BENDE BAŞKAN KADİR KARA'YA YAPSAM!'
      Sabah Gazetesinin “GÜNEY” eki resmen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin SÖZLÜ’ye takmış durumda.
      Yaptığı haberlerin çoğuna Hüseyin SÖZLÜ cevap bile veremedi. Sabah Gazetesin “GÜNEY” eki öyle şeyler yazdı ki: “Sözlü’den Yılmaz Güney çarkı, Ceyhan’da farklı Adana’da farklı, 50 bin dolar verdi ABD’den ödül aldı, Teknolojisiz Belediye, Grup Yorum’a Sözlü’den jest, Millete bile saygı yok, NEZAKETSİZ, Büyükşehir YEŞİL’e kondu, Zabıta’dan yıkım şov, Başkan’ın yeğeni Polise küfretti, Rantın boyutu 1 Milyarı aştı, Adanalılara TAYBE şoku, MHP-CHP rant koalisyonu, Klimalı durak hamam gibi, Ölüm Yolunda söz tutulmadı…” bunlar elimin altındaki arşivim birde zuladaki arşivi açsam kim bilir neler vardır daha.
      Ama öyle bir haber yapmış ki geçenlerde resmen Hüseyin SÖZLÜ’ye “Bu topu al doksana tak demiş” demiş.
      Kardeşim Hüseyin SÖZLÜ bütün şehit cenazelerine katıldı. Adam Ceyhan’daki ilçelerdeki şehit cenazelere bile gidiyor. Oradaki yürüyüşlere katılıyor. Her fırsatta “Kahrolsun PKK” diyor. Zabıtası, esnafa “BAYRAK” dağıtıyor. 
      Hangi akılla sen  “PKK’YA GELİNCE SUS PUS OLUYOR” dersin.
      Nefretiniz gözünüzü kör etmesin. Haklıyken haksız pozisyona düşersiniz.
      Örneğin bizim Kadir Başkan adam ne şehit cenazesine katılır doğru düzgün, ne bayrak asar, ne bayrak dağıtır, ne kendi belediyesinin önündeki etkinliğe katılır. Çok vurdumduymaz, umursamaz.
      Şimdi ben Şehrül Emin Kadir KARA'ya aynı şekilde sorsam Haaa bana basın açıklaması yolu ile cevap veremez çünkü cebindeki 8 bin oy “HER KESİMDEN 8 BİN OY” zedelensin istemez. Ama bayramlaşmada MHP İl binasında yiteler PKK'ya “Bunları tükürüğümüzle boğarız, Allahu Ekber, Tanrı Türkü Korusun ve Yüceltsin” yani ben fırsat vermiş olurum Kadir KARA’ya oda topu doksana takar. Siz amatör spor kulüplerine 50 milyar profesyonellere 1 trilyon 200 milyar harcadığına bakmayın. O bir amatör dostudur. Doksanlarda bir bilardo salonuna gazete okumaya gidiyorum. Bir adam masanın üstüne çıkmış bağırıyor “Yiğitlerim, aslanlarım, size güveniyorum, bu maçı alacağız…” veriyor gazı. Oranın çaycısı abiye sordum “Bu abi kim?” çaycı abi “Alim ona iyi bak yarınlarda bu şehrin belediye başkanı olacak” dedi. Bu ışığı o zaman bende görmüştüm. Neyse bu konu “Amatörleri ve Kunta Kinteleri çok sever” başlıklı yazıma kalsın asıl konumuza dönelim.
      Kadir KARA ülkücülüğü bizatihi ocaklarda yaşayarak gelmiş bu uğurda bıçaklanmış “sonuçta adli olay kayıtlarda bile vardır herhalde”. Bazılarının ülkücülüğü gibi nişanlısından ülkücülüğü öğrenen biri değil. “GÖNÜL YARASI DEĞİL BIÇAK YARASI” bu başlıktaki köşe yazımın ipucunu da vermiş olayım.
      Bu vesile ile yeri gelmişken söyleyeyim Kadir Başkan geçmiş yıllar bayram kutlamasında coştu döktürüyor. Karizma, hitabet hani yenge hanımda ön sıralarda dinliyor ya iyice coştu. Hangi bayram hatırlamıyorum, kendi hatırlar ama buyrun sorun. Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün sözünü Başbuğ TÜRKEŞ’in sözü diye söyledi. Sosyal medyaya, you tubeye her yere attırmış videoyu. Ben akşam farkına vardım. Mesaj attım Kadir Başkan’a hemen videoyu kaldırtmış. Beni aradı “Alim sen beni Türkiye’ye, Türk Dünyasına rezil olmaktan kurtardın, sen ne büyük adamsın, Allah razı olsun, seni seviyorum kardeşim” ben “Estağfurullah Başkanım” dedikçe “Yok Alim lütfen sana ıhlamur ısmarlayayım gel” “Başkanım yok sağ olun” dedim kapattım telefonu.
      Kardeşim İbrahim İMAT’ın telini bulmuş o aracı oluyor “Abi bir çayını iç ne olacak” Oradan bir cemiyetin sekreterliğini yapan çok değer verdiğim bir abi arıyor açmıyorum evime kadar göndermiş Kadir KARA baktım kaçamayacam mecbur görüştüm “Yav seninle bir çay içecek ne var bu kadar uzatacak”. “Abi sen yanımda olursan içerim” dedim. Neyse çayı içtimde kurtuldum. Şimdi bunları şaka gibi mi zannediyorsunuz? Hayır işte Kadir Kara orda diğer isimler orda. Benim yalan söylemeyeceğimi bu şehirde herkes bilir. Haaa bir şartla yalan söylerim bir insanı seversem yalan söylerim. Ama sevmiyorsam hele bu sevgi nefrete dönüşüyorsa özel, tüzel, resmi, gayri resmi, mahrem umurumda olmaz “ZARARA KENDİ RIZASI İLE GİDENE MERHAMET EDİLMEZ” der Allah ne verdiyse artık.
      Şimdi konumuza dönelim akıllı ol Sabah Gazetesinin “GÜNEY” eki akıllı. Nefret gözünü kör etmesin relaks, relaks. Senden güzel haberler bekliyoruz inşallah sevgili “GÜNEY”.
      ALİ İMAT
     HABER80 VE KADİR GAZETELERİ SAHİBİ 

Yorum Gönder