banner13

banner12

banner38

banner35

25 STK KARAÇAY İÇİN İMZA KAMPANYASI BAŞLATTI

07 Aralık 2018 Cuma 12:55
Bu haber 1277 kez okundu

25 STK KARAÇAY İÇİN İMZA KAMPANYASI BAŞLATTI

25 STK KARAÇAY İÇİN İMZA KAMPANYASI BAŞLATTI
banner37
Osmaniye Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü (ODAK), 25 sivil toplum kuruluşuyla "Karaçay Vadisi Doğa Koruma Alanı Olsun" imza kampanyası başlattı.
ODAK Bakanı Muhammet Doğan, kulüp binasında yaptığı açıklamada, STK yöneticileriyle Karaçay Vadisi’nin kent turizmine kazandırılması için fikir alışverişinde bulunulduğunu belirtti.
Karaçay Vadisi’nin Osmaniye için büyük öneme sahip olduğunu ifade eden Doğan, şelaleye kadar olan bölümün doğa koruma alanı ilan edilmesi için dilekçe verdiklerini ve imza kampanyası başlatıldığını belirtti.
Kentin bozulmayan, doğallığını koruyan Karaçay Vadisi’nin gelecek nesillere aktarılmasının önemli olduğunu ifade eden Doğan, şunları kaydetti:
“Osmaniye’nin Karaçay Vadisinden başka nefes alabileceği, hafta sonu dinlenebileceği başka bir yer bulunmuyor. Burasının doğa koruma alanı ilan edilerek gelecek nesillere doğal haliyle aktarılması gerekir. Vadide şelaleye kadar 4,5 kilometrelik bir yürüyüş parkuru bulunuyor. Yürüyüş sonunda 30,5 metreden dökülen adına saklı şelale olarak koyduğumuz bir şelale var. Burasına yürüyüş parkuru yapılması gerekiyor. Vadiye çevre il ve ilçelerden çok sayıda dağcılık kulüpleri gelerek faaliyet yapıyorlar. Bizlerde onlara rehberlik yapıyoruz. Karaçay Vadisinde gerekli düzenlemeler yapılarak her vatandaşın ulaşabilmesi için parkur yapılması gerekiyor. Vadi kentimizin doğal güzellikleri bulunan tek yeridir. Kalelerimiz ve başka tarihi mekanlarımız var ama doğal güzelliklerin olduğu sadece bir Karaçay vadimiz var. Bu sebeple Karaçay Vadimizin doğal koruma alanı ilan edilmesi için sivil toplum kuruluşlarımızla kampanya başlatıyoruz. Bu kapsamda sivil toplum kuruluşları da dilekçelerini verecekler. Halkımızın da bu anlamda desteğini bekliyoruz. Herkesin Karaçay’da bir anısı vardır. Sahip çıkmak ve gelecek nesillere daha temiz ve doğal haliyle aktarılmasını sağlamak durumundayız.”
Doğan, imza kampanyasına halkın desteğini eklediklerini sözlerine ekledi.

Yorum Gönder