banner13

banner12

banner38

banner35

ÜLKÜCÜLER YÜRÜDÜ, OSMANİYE YÜRÜDÜ

09 Eylül 2015 Çarşamba 09:01
Bu haber 3436 kez okundu

Osmaniye Ülkü Ocakları tarafında organize edilen “Şehitlere Saygı Yürüyüşü” binlerce Osmaniyelinin katılımı ile yapıldı.

ÜLKÜCÜLER YÜRÜDÜ, OSMANİYE YÜRÜDÜ
       Osmaniye Ülkü Ocakları tarafında organize edilen “Şehitlere Saygı Yürüyüşü” binlerce Osmaniyelinin katılımı ile yapıldı.

        Osmaniye Ülkü Ocakları önünde toplanan grup daha önce belirlenen 3 kilometrelik güzergahta “Şehitler ölmez vatan bölünmez”, “Polise uzanan eller kırılsın”, “Tayyip Bilal’i askere gönder” diye slogan atarak yürüdü.

        Sık sık tekbir getiren gruba Dr. Devlet Bahçeli Meydanı’nda Ülkü Ocakları İl Başkanı Fatih EROĞLU bir basın açıklaması okudu. Açıklamada 7 Haziran seçimleri sonrası gelinen nokta ve son günlerde Iğdır, Tunceli ve Hakkari’de meydana gelen terör saldırılarına değinen Eroğlu şöyle dedi:

         “Varlık sebebi bu Ülkeyi bölmek, kardeş kavgası çıkarmak olan eli kanlı terör örgütü fıtratının gereğini bugün de sergilemektedir. Aşağılık katiller, taşeronluğunu yaptığı karanlık odakların kanlı emellerine hizmet etmekte, vazife başındaki askerimize ve polisimize alçakça pusu kurmakta; bu gözü dönmüş it sürüsü teröristler hakkını savunduğunu iddia ettiği bölge halkını dahi katletmekten geri durmamaktadır. 7 Haziran genel seçimlerinden sonra "Korucular bölgemizden defolsun" diyen, terör örgütünün siyasi uzantısı da bu süreçte, kimlere hizmet ettiğini bir defa daha ortaya koymaktadır. Barış söylemleriyle ortaya çıkıp çatışma ortamını körükleyen malum siyasi parti, bu düşünce yapısıyla ve terörü destekleyen tavırlarıyla, kaç oy alırsa alsın Türk Milliyetçileri için yok hükmündedir, boş hayalleri ve zehirli fikirleriyle birlikte yok olmaya mahkumdur. İnanıyoruz ki; Milletimiz, birlik ve beraberliğe olan inancıyla bu zihniyete asla geçit vermeyecek,  Yüce Yaradan da onlara Kahhar sıfatıyla muamele edecektir.

        “TERÖRÜ BU ŞEKİLDE AZDIRAN VE AZİZ MİLLETİMİZİN BAŞINA YENİDEN MUSALLAT EDEN SÜREC”

        Terörü bu şekilde azdıran ve aziz Milletimizin başına yeniden musallat eden sürecin, "PKK açılımı süreci" olduğunu, bu süreçte bölücü hainlerin güç kazandığını daha önce de defalarca vurguladık. Son olarak, Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan da, katıldığı bir televizyon programında eli kanlı örgütü kastederek “Çözüm sürecinde silah stoklamıştır.” şeklindeki ifadesiyle, terörist elebaşı Öcalan ile birlikte mimarı olduğu sürecin ülkemizi getirdiği noktayı itiraf etmiştir.

        "Açılım süreci" adını verdikleri ihanet sürecinde, eli kanlı terör örgütü Devleti yönetenlerin ihanet ve gafletinden faydalanarak, alan hakimiyetini güçlendirmiş, şehirlerde silah ve mühimmatlarıyla beraber konuşlanarak eylem gücünü artırmaya yönelmiştir. Oslo görüşmeleri çerçevesinde devleti yönetenlerin terör örgütünün güç kazanmasından haberdar olduğunu anladığımız bu süreçte, güvenlik güçlerimizin elleri kolları bağlanmış, operasyon yetkileri ellerinden alınmış, asker ve polisimiz basiretsiz ve yalaka mülki amirlerin emrine altında etkisiz hale getirilmiştir.

        Gelinen noktada, "mahalle yanarken birileri saçlarını tararmış" misali, iktidar mensupları ve yandaşları, hatalarını anlamak ve derhal geri dönmek yerine yüzsüzce ve adeta milletimizle alay ederek, suçu sağa sola atmakta, memleket yangın yerine dönmüşken, sarayın akıbeti, seçimin akıbetine odaklanarak kara ve kirli propagandalarına devam etmektedirler.

        İktidar mensuplarını, beslemelerini ve yandaşlarını açık bir şekilde uyarıyoruz. Terör eylemlerini gerçekleştiren kahpeler kadar, sizin de suçlu olduğunuzu biliyoruz. PKK elebaşısı bebek katili Öcalan'a methiyeler dizdiğiniz, Habur'da teröristleri çiçeklerle karşıladığınız, Oslo'da pazarlık masası kurduğunuz günleri, Dolmabahçe'deki mutabakatınızı unutmadık, unutmayacağız ve unutturmayacağız.

        “BU SİZE SON UYARIMIZDIR. KİRLİ VE AŞAĞILIK SİYASETİNİZDEN DERHAL VAZGEÇİN”

        Bu size son uyarımızdır: Kirli ve aşağılık siyasetinizden derhal vazgeçin. Kara propagandayı, suçu başkasına yüklemeyi bir kenara bırakın. Buzdolabına kaldırdığınız ihanet sürecini, derhal buzdolabından çıkararak imha edin. Pis ve yılan dilinizi kapatıp, iğrenç sesinizi kesin. Her birinizin kim olduğunu, nereden nasıl peyda olduğunu, hangi karanlık yataklarda düşüp kalktığınızı biliyoruz. Gün oldu solcu, gün oldu liberal, gün oldu siyasal islamcı oldunuz, ancak bu millete ihanetiniz hiç bitmedi.

Artık tercihinizi yapacaksınız, ya adam gibi ekmeğini yediğiniz millete layık olun, ya da bu ülkede size huzur ve mutluluğun haram ol gerçeğine kendinizi hazırlayın.

        “UNUTULMASIN Kİ, BU ÜLKE SAHİPSİZ DEĞİLDİR”

        Terörü telin etmek ve Aziz şehitlerimizin hatırasını yad etmek için düzenlediğimiz bu yürüyüşe katıldığınız için sizlere şükranlarımızı sunarım.

        Unutulmasın ki, bu ülke sahipsiz değildir. Bu memlekette, tek bir Ülkücü kalsa ve elinde hiçbir silahı olmasa, o Ülkücü bu ihanete boyun eğmez, Şehitlerinin ardından yürümeyi bir vazife olarak telakki eder. Mücadelemizin süreceğini, mücadelemizde Aziz Milletimizin de yanımızda olduğuna dair inancımızın bir an bile sarsılmadığını açıkça ifade ediyorum.

        Vatan ve Allah yolunda can veren tüm şehitlerimize rahmet, kederli ailelerine baş sağlığı diliyoruz.” dedi.

        Osmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy, Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, MHP İl Başkanı Fahri Kuyulu, Merkez İlçe Başkanı Tansel Elverdi, MHP Kadın Kolları İl Başkanı Selma Yücel, Cevdetiye Belediye Başkanı İlhami Önal ve Türk Kamu-Sen, Türk Eğitim-Sen, Türkav, Türk Sağlık-Sen Başkanları ve Çeşitli Sivil Toplum Örgütlerinin Temsilcileri ve binlerce Osmaniyelinin katıldığı yürüyüş olaysız sona erdi.

        ALİ İMAT

 

 

 


K@rdelen Haber Ajansı

Yorum Gönder