banner13

banner12

banner38

banner35

OSMANİYE'DE KURBANLIK FİYATLARI

02 Eylül 2015 Çarşamba 16:55
Bu haber 2977 kez okundu

Yaklaşan kurban bayramı öncesi Osmaniye Belediyesi’nin başkanlığında kurulan komisyonca kurbanlık hayvanların satış fiyatları belirlendi.

OSMANİYE'DE KURBANLIK FİYATLARI
     Yaklaşan kurban bayramı öncesi Osmaniye Belediyesi’nin başkanlığında kurulan komisyonca kurbanlık hayvanların satış fiyatları belirlendi. Osmaniye Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü yaptığı yazılı açıklama ile kurban bayramı öncesi komisyonun aldığı kararlar ile ilgili bilgi verildi.
     Komisyonun aldığı karara göre kurbanlık hayvanların kilogram fiyatı şu şekilde belirlendi: Küçükbaş hayvanlar için mor, kangal ve Van beyazı koyun için 12,50 TL, sarıbaş koyun ve keçi için 13 TL, merinos koyun için 14 TL, büyükbaş hayvanlar için tosun 14 TL, düve 12,50 TL ve kısır inek ise 11 TL

     Komisyonun başkanlığını Belediye Başkan Yardımcısı Sehavet Arslankurt yaparken, Belediye Veteriner İşler Müdürü Ayhan Demir, Tarım İl Müdürlüğünden Veteriner Hekim Dr. Yusuf Göktaş ve Kasaplar Odası Başkanı Ömer Deniz komisyonda yer alarak fiyat tespitinde hep birlikte bulundular.

 


K@rdelen Haber Ajansı

Yorum Gönder