banner13

banner12

banner38

banner35

"MUSTAFALAR ÖLÜR, ALLAH DAVASI ÖLMEZ"

06 Ekim 2015 Salı 18:36
Bu haber 3025 kez okundu

OSMANİYE ÜLKÜ OCAKLARI İL BAŞKANI FATİH EROĞLU: “ÜLKÜCÜ ŞEHİDİMİZ MUSTAFA PEHLİVANOĞLU’NU RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUZ” DEDİ.

banner37
      Osmaniye Ülkü Ocakları İl Başkanı Fatih EROĞLU, yaptığı yazılı açıklama ile ülkücü şehit Mustafa Pehlivanoğlu’nu şahadetinin 35. yılında rahmet ve minnetle andı. 
     
      Mustafa Pehlivanoğlu’nun 12 Eylül darbesinin ardından idam edilen ilk ülkücü şehit olduğunu ifade eden Eroğlu,“Pehlivanoğlu, Ülkücülük suçundan ceza evine girmiş, 35 yıl önce bugün 12 Eylül 1980 
askerî darbesinden önce yapılan yargılama sonunda 22 yaşında idam cezasına çarptırılmıştır. Binlerce masum gibi o da, günlerce tahammül ettiği işkencelerde, suçsuz olduğunu haykırdı. 12 Eylül cuntası tarafından, idam edilmesi için verilen emir, 7 Ekim 1980 tarihinde Ankara Merkez Kapalı Cezaevi’nde yerine getirildi ve sabahın erken saatlerinde asılmak suretiyle şehit edildi. Ondan geriye sadece annesine ve babasına hitaben yazmış olduğu mektup kaldı” dedi.
Mustafa Pehlivanoğlu’nun adaletin olmadığı yıllarda, hak etmediği halde idam sehpasına çıkarıldığını söyleyen Ülkü Ocakları Başkanı Fatih Eroğlu, Pehlivanoğlu’nun şehadet şah damarından yakınken bile tereddüt etmediğini dile getirdi. Onun bu inançlı hali, hepimize ders olmalı ve onu unutturmamalıdır” diyen Eroğlu, “Türk Milletini sevmekten, Allah yolunda yürümekten başka bir suçları olmayan Yusuf yüzlü fidanlarımız, ağabeylerimiz ve şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyoruz” dedi.
     
      Fatih Eroğlu
açıklamasını Mustafa Pehlivanoğlu’nun şu sözleriyle tamamladı: “…Mustafa'lar ölür. Allah davası ölmez. Milliyetçilik yaşar. Kellemi verdiğim bu yolun zaferi yakındır. Zafer her zaman Allah'a inananlarındır.”

     

Yorum Gönder