banner13

banner12

banner38

banner35

MİNİK ÖĞRENCİLER, GÜNAHSIZ CANLARIN DOKTORU OLDU

08 Ekim 2015 Perşembe 03:53
Bu haber 2672 kez okundu

Katılımcı tüm öğrencilere Osmaniye Belediyesi tarafından Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezini anlatan el broşürler dağıtıldı.

MİNİK ÖĞRENCİLER, GÜNAHSIZ CANLARIN DOKTORU OLDU
      İlköğretim okulu öğrencilerine, sokak hayvanlarına nasıl yaklaşılması gerektiği ve yaralı bir canlı görüldüğünde neler yapılması konusunda bilgiler verildi.
      Hayvan hakları haftası etkinlikleri kapsamında Orman ve Su İşleri Bakanlığı 7'nci Bölge Müdürlüğü Osmaniye Şubesi öncülüğünde, Milli Eğitim Müdürlüğünün izni ve Osmaniye Belediyesi katlılarıyla Doğa Koleji, Dereobası Köyü ve 75. Yıl İlköğretim okullarında öğrencilere yönelik 'sokak hayvanlarının beden' konulu eğitim semineri verildi.
İlk olarak Osmaniye Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Personellerinden Yüksek Biyolog Melike Şahin, slayt eşliğinde sokak hayvanlarının yaşam şartlarıyla ilgili çocukların gözünde empati kurdurarak karşılıklı soru cevap şeklinde sunum yaptı. 
      Seminerin devamında ise Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) İl Temsilcisi Veteriner Hekim Ali LAÇİNBALA, hayvanlardan insanlara bulaşabilecek hastalık ve parazitlerle alakalı fotoğrafla sunum yatı. Devamında ise stetoskop ile 'cocker' cinsi 'Zilli' isimli köpeğinin kalp atışlarını çocuklara dinleten Ali LAÇİNBALA, bu uygulama sayesinde minik öğrencilerin hekimliğe yönelik ilk tecrübelerini de edindirmiş oldu. Bu işlemler sırasında ise köpeğin sırtına takılan kamera ile öğrencilerin heyecanları kayıtlara geçerken, köpeğin gözünden de muayene görüntülenmiş oldu. Ayrıca katılımcı tüm öğrencilere, Osmaniye Belediyesi tarafından Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezini anlatan el broşürler dağıtıldı.
    

Yorum Gönder