banner13

banner12

banner38

banner35

“İTFAİYE, HİÇ YANGIN YERİNE GEÇ GİDER Mİ?“ ALİ İMAT'IN KALEMİNDEN BİR KADİR KARA YAZISI DAHA.

29 Eylül 2015 Salı 19:27
Bu haber 2761 kez okundu

"GÜVEN" deyince aklıma "DEVLET BEY" geliyor sizinde onun partisinin Belediye Başkanı olduğunuz aklıma geliyor.

'İTFAİYE, HİÇ YANGIN YERİNE GEÇ GİDER Mİ?' ALİ İMAT'IN KALEMİNDEN BİR KADİR KARA YAZISI DAHA.
banner37
      “İTFAİYE, HİÇ YANGIN YERİNE GEÇ GİDER Mİ?“
     ALİ İMAT'IN KALEMİNDEN  

      İlkokul 2-3 bilgilerimizi hatırlayalım evvela. İtfaiye Haftası 25 Eylül - 1 Ekim tarihleri arasında Yangından Korunma Haftası (İTFAİYECİLİK HAFTASI) olarak kutlanmaktadır. Yangına karşı halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması, çeşitli tanıtıcı ve eğitici programların hazırlanması ve halka ulaşılması amacıyla bu hafta önem taşımaktadır. İnsanların ve tüm canlıların hayatı için kendi hayatını tehlikeye atan kutsal bir mesleğin temsilcileri olan itfaiyeciler, toplum için büyük bir GÜVEN unsurudur. 
      "GÜVEN" deyince aklıma "DEVLET BEY" geliyor sizinde onun partisinin Belediye Başkanı olduğunuz aklıma geliyor. 
Sonra seninde dahil olduğun MHP'li belediye başkanlarına "Sizler bizim şehrül eminlerimizsiniz" deyişi aklıma geliyor. 
      Hadi 189 yaşındaki ZABITA'yı unuttun. 
      Üç yıl önce elinde silgi, kalem, flaş bellek ile eğitim ve öğretim yıllarını kutladığın yavrularımızın "ki senin en değer verdiğin kesimdir" eğitim öğretim günlerini 2-3 yıldır yazılı bir açıklama ile kutlamak o gün Osmaniye dışında olmak "üst üste gelen hiç bir şey tesadüf değildir" neyin nesi Allah aşkına. 
      Diyeceksin ki "Alim" pardon "Ali Bey her gün, her haftada burada olamam" Haklısın olamazsın. Onu eleştirmiyorum ki bari hatırlıyorsun vakti zamanında hatırla? İTFAİYE hiç yangın yerine geç gider mi? Haftanın bitimine bir gün kala hatırladın. O afişler galiba 1 hafta duruyor. Bir gün sonraki 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü ve 1 Ekim Dünya Çocuk Günü ne olacak onları nasıl hatırlayacaksın. 
      Hani sık sık ifade ediyorsun ya Devlet Bey'in sözünü "Belediyecilik dokunmaktır, düşünmektir, hissetmektir ve aşkla sorunlara odaklanmaktır. Belediyecilik gülümseyen yüzdür." Seni afişlerde, yazılı açıklamalarda görmek istemiyoruz. Zaten gülümseyen insan "hele de yönetici ise" az. Bizi gülümseyen yüzünden uzak eyleme. 
      Unutma 6 Mart 2014 tarihinde ne demiştiniz gururla, aşkla ve şevkle "Bizim bir özelliğimiz var. Önce onu belirtmek istiyorum. Osmaniye olarak biz Türk dünyasının lideri, ülkücü hareketin ve milliyetçi hareketin lideri Sayın Devlet Bahçeli Beyefendinin memleketinin Belediye Başkanıyız. Dolayısı ile sırtımızdaki yük ve sorumluluk çok fazla. Bunun ağırlığı kadar büyük bir onuru var. Hayatımda taşıyabileceğim en büyük onuru taşıyorum. Bundan dolayı evlatlarıma bırakabileceğim ve şahsım olarak ta bu dünyada mutmain olacağım en önemli onuru taşıdığımın şuuru içerisinde gayret gösteriyorum." demiştin. Bir şey daha demiştiniz "Osmaniye halkını Osmaniye'de yaşayan insanları NEFES ALAN BÜTÜN CANLILARI temsil ediyoruz" bunu ne zaman demiştiniz istersen sen ne zaman dediğini düşünürken ben yazıyı yine senin sözlerin ile noktalayayım. 
      "Biz Belediye Başkanı olarak seçildiğimiz zaman sadece bir makamı işgal etmek adına seçilmiyoruz. Biz makama gelirken bir emaneti teslim alarak geliyoruz. Aldığımız emanet şehrin emin insanlığı hüviyetini kimliğini alarak geliyoruz. Dolayısı ile şehrin emanetini üstlenmiş bir kişi olarak o şehirde yaşayan herkesin acısından, tatlısından; iyisinden kötüsünden; doğrusundan, yanlışından her şeyinden sorumluyuz".
      Sevgiyle kal(ın). Bu hatırlatmalarımı unutma kıymetimi bil.
     
      ALİ İMAT
      HABER80 VE KADİR GAZETELERİ SAHİBİ

K@rdelen Haber Ajansı

Yorum Gönder