banner13

banner12

banner38

banner35

İŞTE ÖZLENEN TABLO!...

15 Eylül 2015 Salı 08:25
Bu haber 3475 kez okundu

Osmaniye’nin Düziçi İlçesinde 3 parti, 5 belediyeden teröre ortak tepki.

İŞTE ÖZLENEN TABLO!...
       Osmaniye’nin Düziçi İlçesinde 3 parti, 5 belediyeden teröre ortak tepki. 

       Düziçi ilçesinde AK PARTİ, CHP, MHP ile beş belediye, son günlerde yaşanan terör olayların protesto etti.

        İlçe Emniyet müdürlüğü önünde toplanan grup, ellerinde Türk bayraklarıyla Cumhuriyet Meydanı'na doğru yürüyüşe geçti.

        Sık sık "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganları atan gruba çevredeki vatandaşlar ve esnaf alkışlarıyla destek verdi.

        Cumhuriyet Meydanı'na gelen grup burada saygı duruşunda bulunup ve İstiklal Marşı okudu. Ardından şehitler için Kuran-ı Kerim okunarak dualar edildi.

        AK Parti Düziçi İlçe Başkanı Mustafa TAMAN, CHP Düziçi İlçe Başkanı Durdu GÖL, MHP Düziçi İlçe Başkanı Muhammed  KAYA ve siyasi partilerin yönetim kurulu üyeleri ile Düziçi ilçesinin AK PARTİ’li Belediye Başkanı Ökkeş NAMLI ve belediye personeli, Yarbaşı Belediye Başkanı Mustafa ÖNAL, Böcekli Belediye Başkanı Doğan ÖZTÜRK, Atalan Belediye Başkanı Süleyman YILDIRIM ve Ellek Belediye Başkanı Recep SOY ile çok sayıda vatandaş katıldı.  

        Şehitlerimizi Anma; Teröre tepki ve Birlik Yürüyüşünde hazırlanan ortak açıklamayı okuyan Dursun Yeşiloğlu, parti ayrımı yapmadan terörü lanetlemek, şehitleri anmak, birlik ve beraberliği haykırmak için bir araya geldiklerini belirtti.

        Ülkedeki huzurun bozulmasına asla müsaade etmeyecekleri vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

        "Ülkemizi parçalamak için haçlı seferi düzenleyen sömürge güçlerin maşası olan malum terör örgütü ülkemizi ve askerimizi hedef seçmiştir. Vaat edilmiş topraklar üzerinde büyük İsrail'i, büyük Ermenistan'ı kurma projesine kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Birliğimizi haykırıyor, ayrıştırmayı asla kabul etmiyoruz. Bu topraklarda kökeni, dini, mezhebi ne olursa olsun 78 milyon vatandaşımızın huzuru ve refahı esas alarak kardeşlik içinde yaşamaya devam edeceğiz."

        Yürüyüş boyunca Düziçi Belediyesi ilaçlama aracından parfüm sıktırdı ve vatandaşlara soğuk su dağıttırdı.

        Açıklamanın ardından çeşitli sloganlar atan grup, daha sonra dağıldı.

Yorum Gönder