banner13

banner12

banner38

banner35

BAŞKAN KADİR KARA, YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILINI KUTLADI

29 Eylül 2015 Salı 14:13
Bu haber 2847 kez okundu

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, yaptığı yazılı açıklama ile 2015 – 2016 Eğitim ve Öğretim yılını kutladı.

BAŞKAN KADİR KARA, YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILINI KUTLADI
banner37
      Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, yaptığı yazılı açıklama ile 2015 – 2016 Eğitim ve Öğretim yılını kutladı. Tüm eğitim çalışanlarının ve öğrencilere başarılı ve mutlu bir yıl geçirmelerini dileyen Başkan Kara, İstiklâl mücadelesi ile hür ve bağımsız hâle gelen ülkemiz ancak istikbâl mücadelesi ile yeryüzünde hak ettiği konuma kavuşacağını söyledi.
      Başkan Kadir Kara, mesajında şunları söyledi: “Kıymetli öğretmenlerim ve sevgili öğrenciler; öncelikle; yeni bir başlangıç, yeni bir dönem, yeni bir eğitim öğretim yılı hepiniz için hayırlı olsun. Sağlıklı, mutlu ve başarılı bir eğitim-öğretim yılı geçirmenizi diliyorum. Sevgili çocuklar ve gençler sizler; ailenizin, köyünüzün, mahallenizin, şehrinizin ve ülkemizin ümidisiniz. Bu bilinçle, değişen ve gelişen dünya ekseninde, hayatın bütün alanları için dünyanın en iyisi, en niteliklisi, en donanımlısı olmayı bir ülkü edinmelisiniz. Geleceğin Türkiye’si sizin sayenizde daha çok kalkınacak ve büyüyecektir. Alacağınız eğitim öncelikle kendinizin, ailenizin ve ülkemizin en büyük güvencesi olacaktır.
      “Hocamın atının nalından sıçrayan çamur, kaftanıma süstür.”
     Millî eğitimin hedefine ulaşması için önceliğimiz mutlaka ama mutlaka aynı hedefe yönelen, millî birlik ve sevgiyle hareket eden bireyler yetiştirmektir. Bu bilinçle, Yunus Emre’nin dizlerinden yansıyan sevgisini, Yavuz Sultan Selim’in: “Hocamın atının nalından sıçrayan çamur, kaftanıma süstür.” diyen saygısını, Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün: “Millet ve biz yok, birlik halinde millet var, biz ve millet ayrı ayrı şeyler değiliz.” sözüyle millî birlik ve beraberliği en iyi yaşayan bireyler olmalıyız. Yarınımız için eğitim-öğretim çalışmalarımızı en güzel şekilde yaşamalıyız. Eğitim alanındaki mücadele bir istikbâl mücadelesidir. İstiklâl mücadelesi ile hür ve bağımsız hâle gelen ülkemiz ancak istikbâl mücadelesi ile yeryüzünde hak ettiği konuma kavuşacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, 2015-2016 eğitim öğretim yılının tüm öğrenci, meslektaş ve velilerimize hayırlı olmasını diler, selâm ve saygılar sunarım.” dedi.

     
ALİ İMAT
      HABER80 VE KADİR GAZETELERİ SAHİBİ 

K@rdelen Haber Ajansı

Yorum Gönder