banner13

banner12

banner38

banner35

ALİ İMAT'IN KALEMİNDEN: “OSMANİYE BELEDİYE BAŞKANI KADİR KARA, ŞEHİT ÇOCUĞU AMA!“

14 Ağustos 2015 Cuma 11:01
Bu haber 4177 kez okundu

- Kim? - Kadir Kara. - Kadir Kara kim? Osmaniye Belediye Başkanı

ALİ İMAT'IN KALEMİNDEN: 'OSMANİYE BELEDİYE BAŞKANI KADİR KARA, ŞEHİT ÇOCUĞU AMA!'
banner37
        ALİ İMAT'IN KALEMİNDEN
       
        Şehit çocuğu ama …

        - Kim?

        - Kadir Kara.

        - Kadir Kara kim?

        Osmaniye Belediye Başkanı… Kimine göre reis, kimine göre patron, kimine göre şehrül emin, kimine göre abi, kimine göre sıkıntıları olan bir şahsiyet ama ne olursa olsun kaderinde kendisi için iftihar vesilesi olan şeylerden biride şehit çocuğu olmasıdır. Bir gün gözleri ışıl ışıl “Bu şehri atalarımızın bize emaneti bu şehri göreceksiniz bir şehit çocuğu nasıl adil, şeffaf, emin bir kadro ile yalansız, riyasız yöneteceğim. Tüyü bitmemiş yetim malına tevessül eden şerefsizlere asla ve kata müsaade etmeyeceğim. Çeteler belediyemin önünden bile geçemeyecek…”

        O gün inanmıştık bu Sakarcalık köyünün 3 bin yıllık tarihinde gördüğü en büyük siyasetçinin bir gün belediye başkanı olacağına ve şehri adam gibi yöneteceğine. Dürüst, ehil kadrolar ile.  

        O zamanlar yüzü bu kadar nurlu değildi. Daha şıh hazretleri ile tanışmamıştı. Her şey o kapıya intisaplı olduktan sonra başladı. Aslında Kadir Kara laik bir kişiliktir. Her şeye laik… İnanç olarak ta laik… Yönetim tarzı zaten laik… Her şeye laik…

        Şıh efendi hazretlerine intisabı, o kapıya da meftun oluşu bu dava ve aksiyon adamını Eyüp Sultan hazretlerinin huzuruna ulaştırdı. O huzurda kemale erdi. Benlik, kibir, yalan, riya her türlü dünyalığı o kapıya bıraktı. Ve o günden itibaren nurlandıkça, nurlandı.

        Neyse bu dünyevi olmayan bahsi “Kadir Kara dindar mı, din(i)dar mı?” başlıklı ve “Kadir Kara hangi cemaate intisaplı” başlıklı yazılarımıza bırakalım ve yazımıza dönelim.

        Şehit çocuğu ama…

        Ben askerliğimi yılların yorgun, yolların yorgun olduğu bir diyarda yaptım. Bingöl Yayladere Jandarma Komando Bölüğü. Kutu Deresi, Vank Vadisi, Tunceli, Nazmiye… İntikallerimize, operasyonlarımıza şahit oldu. Elimiz tetikte intikallerimiz. Adımızı bile bilmeyen şehirler için savaşlarımız. Şehitler, şehitler, şehitler. Şehit olmak bence bir nasip meselesi... Onlarca, yüzlerce, binlerce askerin Mehmetçiğin, ana kuzusunun arasında kurşun gelip sizi buluyor. Kurşun sizi seçiyor aslında “Cennete, Peygamber(sav)le komşuluğa sen layıksın diyor.

        Nasıl şehit olmak bir nasip meselesi ise şehit cenazesine katılmak, omuzlamak, dua etmekte bir nasip meselesi bence.

        Bu şehir kimilerimizin hayallerini süsleyen “Mutlu Şehir” son 12 günde 4 şehit verdi. 4 evladını Cennete uğurladı. Ağuşunu açmış bekleyen Peygambere(SAV) komşu eyledi.

        Kadir Kara şehit çocuğu ama nasipsiz. Şehit cenazesinin sadece birine katılabildi. Diğer 3 Osmaniyeliyi, vatan evladını uğurlarken o yoktu.

        İçindeki vatan millet aşkı ile ya tatildeydi, ya kredi kovalıyordu, ya iş kovalıyordu. Çok duygulanmadı mı duygulandı elbet. Ağladı. Şehit olan babasını düşündü, taziye mesajı yayınladı. “Bu yetmez” dedi. İçi içini yiyordu. Ben Kadir Başkanı çok iyi tanırım. Bir fatiha okumamıştır. Onlarca fatihayı göndermiştir şehitlerin ruhaniyetine. Tatilini, iş takibini bozmadıysa içindeki “Mutlu Şehir” aşkı yüzünden bozmamıştır.

        Örneğin eğer tatildeyse şezlongunun bir köşesine Türk Bayrağı asmıştır. “Başım açık şimdi burada eşarpta yoktur ben nasıl dua edeceğim” diye kaygılanan yenge hanımı “Dur şeyh hazretlerini arayayım” diyerek şeyh hazretlerine ulaşmış ve “Ameller niyetlere göreymiş Hanım dua edebilirsin” diyerek yüreklere su serpmiş “Hanım unutturma bana şeyh hazretleri deniz suyu istedi bir kova ayağındaki mantara iyi geliyormuş” diyerek bir taşla iki kuş vurmuştur eminim.

        Dedik ya her şey nasip meselesi.

        Allah kimseyi nasipsiz etmesin.
       
        ALİ İMAT
        HABER80 GAZETESİ VE KADİR GAZETELERİ SAHİBİ

         


K@rdelen Haber Ajansı

Yorum Gönder