banner13

banner12

banner38

banner35

ALİ İMAT'IN KALEMİNDEN BİR KADİR KARA YAZISI: “ANLAMLI BİR O KADARDA ANLAMSIZ“

10 Eylül 2015 Perşembe 09:00
Bu haber 5657 kez okundu

Ali İMAT'ın kaleminden bir KADİR KARA yazısı

ALİ İMAT'IN KALEMİNDEN BİR KADİR KARA YAZISI: 'ANLAMLI BİR O KADARDA ANLAMSIZ'
       Yılların yorgun, yolların yorgun, gönüllerin yorgun olduğu diyarlarda ülkemin güneydoğusunda meydana gelen terör saldırıları sonrasında alnına ışıklar vuran kahramanlar, ağuşunu açmış duran peygambere kavuşan yiğitler, toprağın kara bağrına sıra dağlar gibi uzanan Mehmetçikler bu toprakların her bir köşesinde kimi zaman yürüyüşler, kimi zaman dualar ile anıldı.

        En anlamlı anmalardan biri Osmaniye’mizde Milliyetçi Hareketin Lideri Sayın Devlet BAHÇELİ’nin memleketinde MHP’li Osmaniye Belediyesi tarafından yapıldı.

        Belediye önünde düzenlenen programda şehitlerin ruhaniyetine dualar okundu, saygı duruşunda bulunuldu. Hakikaten bu etkinlik, bu anma evvela hangi yürekte uyandı ise onu tebrik ediyorum.

        Bu anlamlı etkinlikte anlamsız bulduğum yakıştıramadığım bir şeyi hatırlatıp kalemimizin yettiği yere kadar bir şeyler yazmak istiyorum.

        Etkinlik Çarşamba sabah saatlerinde oldu. Belediye Başkanı Kadir Kara şehirde olmasına rağmen bu etkinliğe neden katılmadı.  Diyeceksiniz ki “Kadir Başkan şehirde yoktur belki?” Hayır yanılıyorsunuz. Saat 10:00 sularında Kadir Beyi almaya giden Koruma Müdürü Savaş Çapar ve şoförü Atilla Efendioğlu şahittir bu şehirde olduğuna. Şimdi bu şehirde olmasına rağmen neden Kadir Başkan kendi belediyesinin etkinliğine katılmamıştır.

        Kadir Başkan mesai mefhumu olmayan bir siyasetçi. Şunu demiyorum sakın yanlış anlaşılmasın. Kadir Kara’nın belediye başkanlığı koltuğunda oturduğu Osmaniye Belediyesi son 1,5 yıldır vekaleten  yönetiliyor. Sosyal medyadan yazdığım için yeterli yankıyı bulmuyor ama bayram sonu “Bismillah” diyerek çıkarmaya başlayacağım iki gazete ile şimdiye kadar not aldığım 30 adet soruyu cevaplaması istemi ile Kadir Beye soracağız. Bu yazı vesilesi ile ipucu vermiş olayım “Şehrülemin Kadir Kara son bir buçuk yılda belediye başkanlığı koltuğuna en çok siz mi oturdunuz vekalet verdiğiniz belediye meclis üyeleri mi? Hangi belediye meclis üyesi ne kadar vekalet etti? Bu zaman zarfında siz dışarıda hangi hayırlı hizmete imza attınız?”

        "Yaz Spor Okulu" sorum çerezlikti. Cevaplasın "Ramazan Etkinliği"gelecek. Onu da cevaplasın "Sinek İlacı" gelecek… Eeee severim Kadir Kara’yı bu kadar ipucu yeter.

        En önemli sorumu da Devlet Bey geldiğinde soracağım. Hani kendi sayfasından paylaştığı bir resim vardı Kadir beyin çok özel projesi. O proje kapsamında bakalım ne olmuş, ne bitmiş.

        Dedik ya “Kadir Kara mesai mefhumu olmayan bir insan” Bir bakmışsınız simitçi fırının önünde elindeki poşete 20 adet simit koymuş evine yürüyerek gelirken simit dağıtırken görürsünüz. Ama her zaman değil mesela bundan sonraki simiti hangi ay dağıtacağı şimdiden yazılıdır ajandasında. Her şeyi programlıdır. Asla sekmez.

        Sabah namazı vakti bile hangi camide ön safta, hangisinde arka safta duracağını bilir. Hangi cemaatin etkinliğinden cebinden şeker çıkaracağını, dua ederken ellerini göğüs hizasında mı yüzüne yakın mı tutacağını çok iyi bilir. İleri ki günlerde cemaat mevzusuna dair 3 makalelik yazımı okuduğunuzda daha iyi anlayacaksınız anlatmak istediklerimi.

        Kadir Başkan mesai mefhumundan o kadar uzaktır ki bir sabah baktım tebdili kıyafet yapmış 07:30 sularında çarşıya doğru yayan tek başına giderken arkasından yaklaştım “Başkanım hayırdır” dedim. Üstündeki kabanın yakalarını kaldırmış. “Alim” bana öyle hitap eder. Şaşkınlıkla “Alim nerden tanıdın, tebdili kıyafette yaptım” dedi.  “Merak etme Başkanım ben tanıdım ama kimse tanımaz hayırdır niye tebdili kıyafet yaptın” diye sordum. “Ya Alim çok şikayet geliyor memurların kimi 08:00 da kimi 15 geçe kimi yarım saat sonra geliyormuş belediyenin karşısındaki “Eski Belediye” bankaya omzumu verip ona bakacağım” dedi. Bende “Ya Başkanım bu kadar strese ne gerek var gelenleri imza üzerinden değil kartlı sisteme geç kurtul bu dertten” dedim. “Ya Alim seçim öncesi bana oy kaybettirir inşallah öbür seçim yaparım” demişti. Belediyeye yakın ayrıldım karşı kaldırıma geçip gazete okurken bir gözümün ucuyla da Kadir Başkanla gülüştük. Başkan cebinden not kağıdı çıkarıp bir şeyler yazdı ama ne yazdı anlayamadım.

        Kadir Başkan’ı ben 2008 yılında Devlet bey’in bile elini sıkmadığı zamanlardan tanırım. Aslında daha eskiden Osmaniye Belediyesine ilk geldiği günlerden ve hatta daha eskiden Kadir Başkanın “Onlar benim idolümdü” dediği Şahin Bilgiç ve rahmetli Hacı Bayrak ikisi de bana abi kadar yakındı onlardan tanırım. Konumuz seksen öncesi veya doksanlar değil. Tekrar 2008 yılına gelelim. MHP Merkez İlçe Başkanı Ali AKSOY şahit Kadir Başkanın mevzusu geçtiğinde Hemşehrimiz medarı iftiharımız Sayın Devlet Bahçeli suratını asar, yönünü değiştirirdi.

        Ali Başkan “ki bu şehrin en namuslu siyasetçilerinden biridir” buyurun sorun asla inkar etmez. Ali Başkan kefil olmasa bende önünü açan o anketi yapmasam Kadir Başkan Belediye Başkanlığını rüyasında görürdü.

        Kadir Başkanda emeği olan bir gazeteciyim. Yaptığı her şeyi hem onu çok iyi tanıdığım için, hem emeğim olduğu için, hem beni sevdiğine inandığım için eleştiriyorum. İsteyen kardeşlerim övebilir hatta ipin ucunu kaçırıp yalakalık yapabilir Kadir Başkan bilir ki “Ben asla ve kata yalakalık yapmam” bu vesile ile onu da anlatayım: Başkan galiba itfaiyede sürgün olduğu zamanlar ben o zaman ki belediye başkanını yazı yolu ile hoplatmışım. Osmaniye beni konuşuyor. Kadir Başkan aradı tebrik, iltifat gırıla gidiyor, uc uca eklesem iltifatları buradan Ankara değil de Adana’ya varır yaptığı methiye. Ben kısacık bir şey dedim Kadir Başkana “Başkanım yarın o koltuğa sen otur, sen yanlış yap senide eleştiririm.”

        Kadir Başkanı o kadar iyi tanırım ki isterseniz ikimizi de imtihan edin. 100 kişilik bir liste oluşturun işte içinde şehit annesi olsun, fakir bir insan olsun, zengin bir iş adamı olsun, öğretmen olsun, partili olsun, hatta tefeci bile olsun. Soruda şu “Kadir Başkan bu insanlarla nerede konuşur? a) Belediye, b) Kent müzesi, c) İtfaiye, d) Şehir dışı inanın bu soruya Başkanda cevap versin bende vereyim yanılma payım % 5 i geçmez.

        Yazdığım yazılardan dolayı bana kızan oluyordur. Canınız sağ olsun. Ben sevdiğim “O beni sevmiyor olabilir” bir insana, ilk ülkücü şehidi vermiş bir şehrin belediye başkanına, ülkücü harekete 2. liderini bağışlamış bir şehrin belediye başkanına, yetim büyümüş, babasını bu topraklar için şehit vermiş, okumak için “annesini bir bardak suya” muhtaç etmemek için gündüz okumuş gece çalışmış bir insana yazıyorum. Onun ellerinin, yüreğinin değdiği şehrin adam akıllı yönetilmesi için yazıyorum.

        Niyetimin halisane olduğunu o çok iyi bilir gerisi lafı güzaf.

        Selam ve Dua ile…  

        ALİ İMAT
        HABER80 VE KADİR GAZETELERİ SAHİBİ           

           

        

Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Sarper Korsal 5 yıl önce yorumlandı

Benimde bir sorum var sizin vasıtanızla. Sayın başkanım geçen ve bu dönem baskanliginizda aldiginiz peyzaj bitkisi miktarı ve fiyat tutarı ne kadar. Bunları kimlerden aldiniz açıklayıp halkimizi aydınlatırsanız memnun oluruz.

1 Kişi beğendi.