banner13

banner12

banner38

banner35

ALİ İMAT BAŞKAN KADİR KARA'YA HATIRLATTI: “BİRAZDAN AL BAYRAĞA SARILI BİR TABUT GEÇECEK ÖNÜNÜZDEN”

23 Ağustos 2015 Pazar 11:46
Bu haber 4148 kez okundu

Şehit cenazesi Büyük Camiden omuzlandığında buradan belediyemize 20 metre mesafeden geçecek bakalım büyük bir Türk Bayrağı ile şehit çocuğu Kadir KARA hemşehrisini uğurlayacak mı?

ALİ İMAT BAŞKAN KADİR KARA'YA HATIRLATTI: 'BİRAZDAN AL BAYRAĞA SARILI BİR TABUT GEÇECEK ÖNÜNÜZDEN”
banner37
      ALİ İMAT'IN KALEMİNDEN
     “BİRAZDAN AL BAYRAĞA SARILI BİR TABUT GEÇECEK ÖNÜNÜZDEN”

     
      Dün geceden beri dudağıma takılan beni uyutmayan bu sözleri "Osmaniyeli Ülkücü Şehitler" anısına hazırlanan bir albümde okumuş ve ezberlemiştim.

      Sabah evimden ayrılırken aklımda ve dilimin ucunda hâlâ "BİRAZDAN AL BAYRAĞA SARILI BİR TABUT GEÇECEK ÖNÜNÜZDEN" sözleri düşmüyor.
     
      Bu haleti ruhiye ile dedim ki "Büroma giderken Belediye Sarayının önünden geçeyim şehit cenazesi Büyük Camiden omuzlandığında buradan belediyemize
20 metre mesafeden geçecek bakalım büyük bir Türk Bayrağı ile şehit çocuğu Kadir KARA hemşehrisini uğurlayacak mı?" giderken de Kadir Başkanın evinin önünden geçtim baktım ki evinde Türk Bayrağı asılı değil görevliye "Kadir Başkana söyle şehit çocuğu Kadir Kara böyle bir günde evine bir Türk Bayrağı asmazsa kim asar" oradan Salı Pazarı Yolu ve yeni Belediye Sarayımız isterdim ki Kadir Başkan büyük bir Türk Bayrağı asarak belediye binasına hemşehrisini yüzbaşısını öyle uğurlasın ama olmadı yüreğime su serpen gelişme ise Ülkümüzün Ocağının önünden geçerken gördüğüm büyük Türk Bayrağı idi içimden "İŞTE ÜLKÜCÜ FARKI" dedim.

         Büroma varınca dün akşamdan beri dilimden düşmeyen “BİRAZDAN AL BAYRAĞA SARILI BİR TABUT GEÇECEK ÖNÜNÜZDEN” sözlerin devamını aradım ve buldum.

 Seksen öncesi Ülkü Ocakları Derneği Osmaniye Şubesinin bir şehidimizin ardından bu şehrin insanlarına dağıttıkları el ilanının metnini "Osmaniyeli Ülkücü Şehitler Albümü" kitapçığından sizin için yazdım. şehidimize, yüzbaşımıza binlerce fatiha temennisi ile... AĞUSTOS 2015

SELAM VE DUA İLE 

        "BİRAZDAN AL BAYRAĞA SARILI BİR TABUT GEÇECEK ÖNÜNÜZDEN; Peşinde ülküdaşları yürüyecek; Tekbir seslerini ve saygılı, imanlı, öfkeli ayak seslerini yüreklerinizde duyacaksınız.

        AL-BAYRAĞA SARILI BİR TABUT GEÇECEK ÖNÜNÜZDEN; Şehitler tepesinde bekleyen Ruhi Kılıçkıran'a, Fevzi Doğan'a, Ali Avşar'a doğru, Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)'in Liva-ül Hamd adlı sancağının gölgesine doğru yürüyecekler. Fatihalar boğazlarınızda düğümlenecek..."

        ŞUBAT 1978

       
ALİ İMAT
        HABER80 VE KADİR GAZETELERİ SAHİBİ


K@rdelen Haber Ajansı

Yorum Gönder