banner13

banner12

banner38

banner35

Kadirli Yeni Mesire Alanı Projesinin Temeli Atıldı

19 Şubat 2018 Pazartesi 12:35
Bu haber 1090 kez okundu

Kadirli Yeni Mesire Alanı Projesinin Temeli Atıldı

Kadirli Yeni Mesire Alanı Projesinin Temeli Atıldı
      Osmaniye'mizin Kadirli ilçesine nefes aldıracak Mesire Alanı Projesi’nin temeli okunan Kur'an-ı Kerim ve duaların ardından törenle atıldı. Kadirli için yeni bir cazibe merkezi olarak planlanan mesire alanı bünyesindeki kır kahvesinin temel atma törenine, Ak parti Osmaniye Milletvekili ve TBMM Başkanlık divanı üyesi Mücahit Durmuşoğlu,İlçe Kaymakamı Tamer Orhan,Belediye Başkan yardımcısı Ali Yılmaz,Osmaniye Kültür ve Turizm il Müdürü Burhan Torun,Ak parti ilçe başkanı İsmail Oruç, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.
      Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu törende yaptığı konuşmada;
      "İlçemizde ve ilimizde çok önemli projelere ve yatırımlara imza attık
Allah'ın izniyle atmaya da bir bir devam edeceğiz.Şimdi burada Kadirli için yeni bir cazibe merkezi olarak planlanan mesire alanı bünyesindeki tesisin temelini atmanın mutluluğunu yaşadık. Çok kısa zaman içerisinde tamamlanarak faaliyete geçecek ve bölge halkının kolaylıkla ulaşım sağlayabileceği ve Kadirli manzarası eşliğinde rahatça faydalanabileceği bu güzel tesisin tüm hemşehrilerimize şimdiden hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

      İlçeye bağlı ve şehir merkezinden 7.km.uzaklıkta 400 rakımlı, Yenigün köyü mevkiinde bulunan mesire alanı toplam 195 dönümden oluşuyor.İçerisinde 1 adet kır lokantası,2 adet kır kahvesi,6 adet yöresel ürünler satış reonu, 1 adet mescid,50 adet piknik ünitesi ve 1 adette idari bina bulunuyor.Tesis Mayıs ayı içerisinde hizmet vermeye başlayacak.

      Hanifi Dörtgöz 

Yorum Gönder