banner13

banner12

banner38

banner35

Osmaniye İŞKUR, ANESİAD İstişare Toplantısına Katıldı

02 Mart 2018 Cuma 13:17
Bu haber 1191 kez okundu

Osmaniye İŞKUR, ANESİAD İstişare Toplantısına Katıldı

Osmaniye İŞKUR,  ANESİAD İstişare Toplantısına Katıldı
Anadolu Esnaf, Sanayici ve İşadamları Derneği (ANESİAD) Osmaniye Şubesinin her hafta dernek üyelerine yönelik olarak düzenlediği istişare toplantısına, bu hafta Osmaniye İŞKUR yetkilileri konuk oldu. Osmaniye İŞKUR adına İl Müdürü Ahmet Altunkaynak ile İş ve Meslek Danışmanı Murat Işık’ın katıldığı toplantıda İŞKUR’un işverenlere sunduğu hizmetler ile istihdam teşvikleri hakkında bilgilendirme yapıldı.

İl Müdürü Ahmet Altunkaynak toplantıda yaptığı konuşmada, son yıllarda büyük bir değişim ve dönüşüm geçiren İŞKUR’un, iş arayan ve işverenlere yönelik daha etkin hizmet sunduğunu dile getirdi. Sosyal diyaloğa ve iş birliğine açık bir kurum olduklarını belirten Altunkaynak Osmaniye’de çalışma hayatının aktörleriyle çeşitli ortamlarda bir araya gelerek onları çalışma mevzuatı ve İŞKUR faaliyetleri hakkında bilgilendirdiklerini söyledi.

İŞKUR olarak hedeflerinin sürdürülebilir istihdam olduğunu söyleyen Altunkaynak konuşmasını şöyle sürdürdü: Günümüz koşullarında istihdama girmek kadar istihdamda kalabilmek de önem kazanıyor. İstihdamda uzun süreli kalabilmenin şartı ise işverenlerin talepleriyle uyumlu  mesleki nitelik kazanmaktan geçiyor. Bu noktada işverenlerimizin talepleri doğrultusunda açtığımız kurslarla iş arayan vatandaşlarımıza mesleki bilgi ve beceri kazandırıyor ve kalıcı istihdam için çaba gösteriyoruz.

İstişare toplantısında İş ve Meslek Danışmanı Murat Işık da İşbaşı Eğitim Programı, Mesleki Eğitim Kursları ve Girişimcilik Programı hakkında dernek üyelerine detaylı bilgi verdi. Soru-cevap şeklinde devam eden toplantı ANESİAD Başkanı Ahmet ÇELİK’in katılımlarından dolayı İŞKUR yetkililerine teşekkür etmesiyle son buldu.

 

 

 

 

 

 

Yorum Gönder