banner13

banner12

banner38

banner35

Osmaniye İŞKUR, 40 Perakende Satış Elemanını İstihdam Edecek

20 Şubat 2018 Salı 11:13
Bu haber 1586 kez okundu

Osmaniye İŞKUR, 40 Perakende Satış Elemanını İstihdam Edecek

Osmaniye İŞKUR, 40 Perakende Satış Elemanını İstihdam Edecek
banner37
Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile ulusal çapta perakendecilik sektöründe hizmet veren Market zinciri arasında düzenlenen İşbaşı Eğitim Programı kapsamında “Perakende Satış Elemanı” mesleğinde 40 kişi istihdam edilecek. 1 Mart’ta başlayıp 31 Mayıs’ta bitecek program sonunda katılımcıların en az yüzde ellisi  6 ay boyunca Osmaniye merkez ve ilçelerde bulunan marketlerde  istihdam edilecek. İşbaşı Eğitim Programı süresince katılımcıların genel sağlık sigortaları ile iş kazası ve meslek hastalığı sigorta primleri ve ücretleri İŞKUR tarafından karşılanacak olup, program bitiminde altı ay boyunca istihdam edilmeleri halinde ise sigortaları ve ücretleri işyeri tarafından karşılanacak.

Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü hizmet binasında gerçekleştirilen katılımcı seçmesine yaklaşık 100 kişi katıldı. Seçmede, market yetkilileri ile İş ve Meslek Danışmanı İsmail Hakkı Cumhur katılımcıları belirlemek üzere adaylarla birebir görüşme yaptı.

Katılımcı seçmesine katılan Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Yardımcısı Hacı Akkoyun yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Program sayesinde,  işsiz gençlerimiz işyerinde pratik yaparak deneyim kazanacak, işverenlerimiz ise işe yerleştireceği personeli işbaşında görüp tanıyarak seçme imkânı bulacak. Osmaniye’nin istihdamına katkı sağlayacak bu programdan İŞKUR olarak her işyerini yararlanması için davet ediyoruz. Osmaniye merkez ve ilçelerde bulunan marketlerde işbaşı yapacak 40 “Perakende Satış Elemanı” programının hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

 

 

Yorum Gönder