banner13

banner12

banner38

banner35

Osmaniye İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) Kiracılarını Seçiyor

18 Aralık 2017 Pazartesi 16:08
Bu haber 1434 kez okundu

Osmaniye İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) Kiracılarını Seçiyor

Osmaniye İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) Kiracılarını Seçiyor
banner37
Hizmete açılmasına sayılı günler kalan Osmaniye İŞGEM, bünyesinde yer vereceği kiracılarını belirlemek üzere seçim sürecini başlattı.
Avrupa Birliği ile Türkiye Cumhuriyeti’nin ortak finansmanıyla Osmaniye Valiliği koordinasyonunda yürütülen Osmaniye İş Geliştirme Merkezinin Kurulması Projesi kapsamında hayata geçirilen Osmaniye İŞGEM’de, yeni girişimlerin yer alabileceği 38 iş yeri (işlik) bulunuyor. İŞGEM inşaatında son aşamaya gelinmiş olması nedeniyle bu işliklerde yer alacak kiracıların belirlenmesi amacıyla 7-8 Aralık tarihlerinde bir değerlendirme komitesi toplanarak aday girişimcileri değerlendirdi.
Proje uzmanlarının desteğiyle ağustos ayından bu yana devam eden iş planı iyileştirme çalışmalarının tamamlanmasının ardından ön elemeden geçen girişimciler, ilk oturumu Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odasında, ikinci ve üçüncü oturumları ise Osmaniye Valiliğinde gerçekleştirilen ve iki gün boyunca süren Değerlendirme Komitesi toplantısında jüri önüne çıktılar.
Osmaniye İŞGEM’in paydaş kurumlarının (T.C. Osmaniye Valiliği, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi, Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası, Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü, Osmaniye Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü) temsilcilerinden oluşan jüriye, iş fikirlerini sunan aday girişimciler, İŞGEM’in hizmetlerinden yararlanmaya hak kazanmak için yarıştılar.  Her girişimciye; kendisini, iş fikrini ve vizyonunu anlatmak için eşit sürenin tanındığı değerlendirme toplantısında, jüri üyeleri girişimcileri önceden belirlenmiş olan kriterler doğrultusunda değerlendirdiler. Şeffaflık ilkesi gereği, Bilim Teknoloji ve Sanayi Bakanlığı temsilcisi ile OSİP Projesi Teknik Destek Ekibi’nden bağımsız gözlemcilerin de yer aldığı değerlendirme toplantısında, jüri değerlendirmesini yaparken; sunulan işleri büyüme, yaşama ve başarı potansiyelinin olması, yerel ekonominin çeşitlenmesine katkı sağlaması, pazarlama olanaklarının bulunması ve İŞGEM’in sunduğu olanaklarla uyumlu olması gibi öncelikleri göz önünde bulundurdu.
Değerlendirme Komitesinden aldıkları puanlara göre yapılacak olan sıralama sonucunda belirlenen adaylar, İŞGEM Yönetim Kuruluna sunulacak; Kurul tarafından uygun görülenler, kira sözleşmesinin imzalanmasının ardından İŞGEM’in kiracıları olarak hizmetlerinden yararlanmaya hak kazanacaklar.
Detaylı Bilgi İçin:
Osmaniye İŞGEM Proje Ofisi,
Tel: 0328 802 0097
E-Posta: osip@osmaniyeisgem.com

 

 

Yorum Gönder