banner13

banner12

banner38

banner35

İŞKUR,Osmaniye’de 9 Bin 668 Kişiyi İş Sahibi Yaptı

17 Ocak 2018 Çarşamba 11:26
Bu haber 1503 kez okundu

İŞKUR,Osmaniye’de 9 Bin 668 Kişiyi İş Sahibi Yaptı

İŞKUR,Osmaniye'de 9 Bin 668  Kişiyi İş Sahibi Yaptı
banner37
Osmaniye İŞKUR, 2017 yılında gerçekleştirdikleri faaliyetleri  değerlendirerek, kurum hizmetleriyle ilgili istatistiki verileri basınla paylaştı.Türkiye’nin en önemli sorunu olan işsizlikle mücadelede etkin hizmet yürüten  İŞKUR, 2017 yılında 9 Bin 668  kişiyi işe yerleştirerek önemli bir başarı yakaladı.

İşverenlerin müracaat kapısı, işsizlerin ise umutkapısı olan İŞKUR,  Osmaniye’de 5 bin 936 işyerini ziyaret ederek,hem  işverenleri kurum hizmetleri hakkında bilgilendirdi hem de işverenlerden  işçi talebi alarak iş arayanları işe yerleştirmek için çaba gösterdi

İşbaşı Eğitim Programı Yararlanıcı Sayısında Türkiye İkincisi

Osmaniye İŞKUR, işsizlere mesleki deneyim kazandıran İşbaşı Eğitim Programından yararlanan katılımcı sayısında Türkiye genelinde 2. sırada yer alarak büyük bir başarı yakaladı. 2 bin 927 kişiyi bu programdan faydalandırarak iş arayan vatandaşlarımızın işgücü piyasasına girişlerini kolaylaştırdı.

Osmaniye İŞKUR, işsizlere iş arama yolları ve işverenle mülakat teknikleri  konusunda rehberlik ve danışmanlık hizmeti sunan bireysel görüşmede Türkiye altıncısı,  grup görüşmesinde ise Türkiye ikincisi oldu. Bu kapsamda43 bin 407 kişi bireysel görüşme yoluyla 463 grup ise grup görüşmesi yoluyla iş ve meslek danışmanlığı hizmeti aldı.

Osmaniye merkezileilçelerde  Milli Eğitime bağlı 174 okulda meslek seçecek binlerce öğrenciye  iş arama becerileri ve doğru meslek  seçimi konusunda seminerler vererek Türkiye genelinde başarı sıralamasında 20. sırada yer aldı.

Girişimcilik Eğitim programı kapsamında kendi işini kurmak isteyen 789 katılımcıya girişimcilik eğitimi vererek işgücü piyasasına  girişimcikazandırdı. Bin 800 kişi Toplum Yararına Programlar kapsamında çeşitli işlerde çalışarak geçici de olsa gelir desteği elde etti.

Osmaniye İŞKUR İl Müdürü Ahmet Altunkaynak bu başarı sıralamasında İl Müdürlüğü personelinin özverili çalışmalarının olduğunu belirterek İŞKUR olarak hizmet kalitesini artırmanın gayretinde olduklarını söyledi. Son yıllarda hizmet çeşitliliğini artırarak daha geniş yelpazede hizmet sunan bir kurum haline geldiklerini  dile getiren Altunkaynakdaha fazla insanımıza iş bulmak için çalışacaklarını söyledi.

 

 

 

 

Yorum Gönder