banner13

banner12

banner38

banner35

Turgay Başyayla, İŞKUR Kilim Dokuma Kursunda Çekim Yaptı

26 Şubat 2018 Pazartesi 15:15
Bu haber 1142 kez okundu

Turgay Başyayla, İŞKUR Kilim Dokuma Kursunda Çekim Yaptı

Turgay Başyayla, İŞKUR Kilim Dokuma Kursunda Çekim Yaptı
Ulusal bir kanalda yayınlanan “Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu” programının sunucusu Turgay Başyayla, ekibiyle birlikte çekim yapmak üzere Kadirli ilçemize konuk oldu. Kadirli’nin geleneksel lezzetlerini, tarihi, doğal ve kültürel zenginlikleri eşliğinde belgesel bir çizgide seyirciyle buluşturan ünlü programcı, Karatepe Köyünü de ziyaret etti.

Karatepe köyünde, Osmaniye İŞKUR ile Kadirli Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde düzenlenen “Kilim Dokuma Kursu”nda çekim yapan Turgay Başyayla, kurs hocası Ayşe Haksever’den kurs hakkında bilgi aldı. Yüzyıllardır, Anadolu insanın, işlediği motiflerle duygu ve düşüncelerini dokuduğu kilimlere yansıttığını belirten eğitici Ayşe Haksever, her biri bir anlam taşıyan motif ve renkler hakkında seyirciye bilgi verdi.

Televizyonların sevilen yüzü Turgay Başyayla hem meslek öğrenen hem de geleneksel dokuma sanatımızı öğrenerek yaşamasına katkı sağlayan kursiyerlerle kilim dokumanın incelikleri hakkında sohbet etti.

Köy sakinleri ile İŞKUR kursiyerlerinin hazırladığı yöreye özgü eşsiz yemeklerinde tanıtıldığı programda, Turgay Başyayla’ya, kursiyerler ve kurs eğiticisi tarafından isminin yazılı olduğu kilim dokuma bir duvar panosu hediye edildi.

Yorum Gönder