banner13

banner12

banner38

banner35

Ortaokul Öğrencilerine Kodlama Öğretiyorlar

24 Mart 2018 Cumartesi 17:30
Bu haber 1116 kez okundu

Ortaokul Öğrencilerine Kodlama Öğretiyorlar

Ortaokul Öğrencilerine Kodlama Öğretiyorlar
banner37
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) kulüplerinden Institue of Electrical and Electronics Engineering (IEEE) Öğrenci Kulübü, Sosyal Sorumluluk Projeleri (SSP) kapsamında Osmaniye Mustafa Özden Ortaokulu’nda öğrencilere temel algoritma ve kodlama eğitimi verdi.

Daha önce Cumhurbaşkanlığı Sosyal Medya Danışmanı Buğra Ayan'ın öncülüğünde başlatılan 'Tebeşir Hareketi' kapsamında 8 üniversite öğrencisi, 'Hour of Code' etkinliği ile 28 Mustafa Özden Ortaokulu öğrencisine temel algoritma ve kodlama sisteminin eğitimini verdi.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği 4. sınıf öğrencisi Alperen Şişecioğlu, IEEE öğrencileri olarak kent genelinde yıl boyunca ihtiyacı olan ve internet üzerinden başvuran okulların öğrencilerine proje kapsamında eğitim veriyoruz. Son olarak Mustafa Özden Ortaokulu’ndan Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Öznur Gökşen Dinç bizlere ulaştı. Okulda bilgisayar laboratuvarı olmamasına rağmen ekip arkadaşlarımızla öğrenci kardeşlerimize temel algoritma ve kodlama eğitimini verdik. Eğitim sonunda etkinliğe katılan öğrencilere katılım sertifikalarını vererek onların dijital dünyaya adım atmalarını sağladık.” dedi.

Hayatımızda önemli bir yer tutan ve teknolojiyle birlikte geliştirilmesinin kaçınılmaz olduğu bu gerçekten yola çıkarak kodlama eğitiminin küçük yaşlardan itibaren çocuklara verilmesi gerektiğini ifade eden Mustafa Özden Ortaokulu Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Öznur Gökşen Dinç, “Bu etkinliği öğrencilerimizi küçük yaştan itibaren kodlamaya alıştırmak ve onlara kod yazmayı aşılamak için düzenledik. Kodlamanın öğrenilmesiyle, bilgisayarda kendi yazılım, uygulama ve web sitesi yapmak mümkün olabiliyor. Bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen başta Okul Müdürümüz Bünyamin Dağ olmak üzere kulübe bu imkânı tanıyan ve aramızda olmalarına vesile olan Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Türk’e teşekkür ediyorum.” dedi. 

ALİ İMAT
HABER80 GAZETESİ
www.seksenincisehir.com 

Yorum Gönder