banner13

banner12

banner38

banner35

DEVLET BEY'DEN “ÜLKÜCÜDEN GEÇİNENLERE“ MESAJ

05 Eylül 2015 Cumartesi 17:40
Bu haber 3540 kez okundu

"Bir gerçek ülkücü, iki ülkücü geçinen, üç ülkücüden geçinen."

DEVLET BEY'DEN 'ÜLKÜCÜDEN GEÇİNENLERE' MESAJ

      ALİ İMAT’IN KALEMİNDEN

      Devlet Bey’den “Ülkücüden geçinen”lere mesaj

      Ülkücülüğün kitabını yazan adam olarak hafızalara kazınan S. Ahmet Arvasi Hoca “Hasbihal” adlı kitabında ülkücüleri üçe ayırır. Bir gerçek ülkücü, iki ülkücü geçinen, üç ülkücüden geçinen.

      Ülkücü Harekat ile benim gibi seksen sonrası tanışan ve ülkümüzün ocağına ateş taşıyan kahramanlar bilir ki; o zamanlar adı “BİZİM OCAK” olan ocağımızın ve yayın organı olan “BİZİM OCAK” isimli dergimizde sık sık “DAVAMIZA SAHİP ÇIKALIM” başlığı ile zaruri açıklamalar yayınlanırdı. Biz bunları gereği üzere fotokopi yapar ve Osmaniyeli hemşehrilerimize dağıtırdık.

      Bu bildirilerin genel muhtevasını 5 başlık ile sizlere sunmak istiyorum.

      1- Ülkücü Harekatın gelişmesini hazmedemeyen bir takım güçler dün olduğu gibi bugünde namertçe faaliyetlerini sürdürüyorlar.

      2- Son zamanlarda harekatımız adına ehliyesiz kişilerce ortaya atılan görüş ve yorumlar genç beyinlerde şüphelere yol açmaması için “kimliğimizi ve çizgimizi” bir kez daha net bir şekilde ifade ediyoruz.

      3- Harekatımızın adı, en kısa ifadeyle “Türk-İslam Ülküsü”dür. Nihai hedefimiz Nizam-ı Alem İlay-ı Kelimetullah Davasıdır.

      4- Ülkücü Harekatın “dava anlayışı” ve hedeflediği “hayat nizamı” budur. Bunun dışında söylenenler Harekatımızı bağlamaz. Sadece söylenenlere aittir.

      5- Harekatımıza hasbelkader “GİRMİŞ, SIZMIŞ, SIZDIRILMIŞ, GÖREVLENDİRİLMİŞ” ve kokuşmuş düşüncesini Türk Milliyetçiliğine ait herhangi bir kuruluş adına kamuoyuna açıklayanlar çıkarsa, ya bu hareketten kedileri giderler ya da Ülkücü Gençliği karşılarında bulurlar.

      Asrı Saadette adı “MÜNAFIK” olan, Türk tarihinde adı “ÇAŞIT” olan idealistçe, fedakarane bir şekilde bir harekata, bir ülküye, bir mefkureye gönül verenlerin yanında o harekattan nemalanmak, yolunu bulmak isteyenlerde oluyor maalesef.

      Genelden yerele inersek Devlet Bey’in 2008 yılında elini bile sıkmadığı, önüne koyulan dosyalar dolayısı ile aday bile göstermek istemediği bazı zatı muhteremlerin kim olduğunu…

      “Her hafta hesap soracağım sormazsam gök girsin, kızıl çıksın” diyerek yeminler edenlerin kuzu olduğunu, karşılığında nasıl bir alış-verişe girdiğini…

      Ülkücü Harekat adına söz verenlerin, ihalelere imza atanların, namusu üzerine, şerefi üzerine, Kur’an-ı Kerim üzerine yemin edenlerin  Milliyetçi Harekatın Lideri medarı iftiharımız Osmaniyeli hemşehrimiz Sayın Devlet BAHÇELİ’nin söylediği şu sözlerden hisselerine düşen payı almalarını istiyorum.

      “Hiç kimsenin, hiçbir partili kendisini yasalar üstünde görmemeli. Tüzüğün üstünde görmemeli. Partinin üstünde görmemeli. O partiye gönül vermiş insanların üstünde görmemeli. Yasaya, tüzüğe yetersiz kalmış olan kişi disiplin kurulu gereği ile her türlü işlemle muhatap kılınabilir, önümüzdeki günlerde bunu siz de yakından göreceksiniz”

      ALİ İMAT

    HABER80 VE KADİR GAZETELERİ SAHİBİ

 

Yorum Gönder