banner13

banner12

banner38

banner35

Alihan Döner: “Ayrılıkçı düşüncelerin karşısındayız”

26 Ekim 2017 Perşembe 14:52
Bu haber 1594 kez okundu

Alihan Döner: “Ayrılıkçı düşüncelerin karşısındayız”

Alihan Döner: 'Ayrılıkçı düşüncelerin karşısındayız”
banner37
Ülkü Ocakları Hatay Üniversiteler Birim Başkanı Alihan Döner, Mustafa Kemal Üniversitesi ve İskenderun Teknik Üniversitesi öğrencilerine çağrıda bulunarak, Ülkü Ocakları Üniversiteler Birimi mensubu öğrenciler olarak sonuna kadar bu ayrılıkçı düşüncelerin karşısında olacaklarının altını çizdi.

Ülkü Ocakları Hatay Üniversiteler Birim Başkanı Alihan Döner, yazılı olarak yaptığı açıklamada,

Hatay’da hemen hemen her ay gerçekleşen terör saldırılarına dikkat çekerek, bu saldırıları üzüntüyle karşıladıklarını ifade etti.

ŞEHRİMİZE SABIR İLE SAHİP ÇIKIYORUZ

Döner açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “saygıdeğer ve çok kıymetli öğrenci arkadaşlarım; en az eğitim hayatımız boyunca bulunduğumuz tarih boyunca medeniyetlere ev sahipliği yapmış ve dünyaca hoşgörü kenti olarak bilinen Hatay’da hemen hemen her ay terör saldırıları gerçekleşmektedir. Bu menfur saldırıları büyük bir üzüntü ile izlemekte, öğrenci arkadaşlarımızın bu olaylar hakkında düşüncelerini ilgi ile dinlemekte ve bu olaylar karşısında şehrimize sabır ile sahip çıkmaya çalışmaktayız.  Bildiğiniz gibi üniversitelerimizde çok farklı düşünceler yer almakta ve maalesef bu düşünceler arasında terörü destekler nitelikte olanları da bulunmaktadır. Daha da vahim olanı ise; bazı öğrenci gruplarının diğer öğrenci gruplarına yönelik şiddete şiddetle karşılık vermesi gibi duyumlar ve durumlar gündeme gelmektedir.  Bizler, Ülkü Ocakları Üniversiteler Birimi mensubu öğrenciler olarak bu iki düşünceyi de doğru bulmuyor ve sonuna kadar bu ayrılıkçı düşüncelerin karşısında olacağımızı bildiriyoruz.”

ÜLKÜCÜLER OYUNLARA ALET OLMAYACAK

Döner: Ülkü Ocaklarına mensup üniversite öğrencileri olarak bizler, duygusal taşkınlık, kontrolsüz nefret ve anlık tepkilerle hıyanetten beslenenlerin ekmeğine yağ sürmeyeceğiz. Hele ki şehrimizin kültürel değerlerinden olan Alevîlik ve Sünnilik mezhepleri üzerinden ayrılık oluşturulması, insanların kışkırtılması, bizim tamamen karşı olduğumuz ve her zaman karşısında duracağımız davranışlardır. Ülkücüler vakarından, sabrından, asaletinden taviz vermeyecek ve projelendirilen oyunlara alet olmayacaklardır. Yarım asırdır şehit veren onurlu mücadelesi ile ilke ve ülkülerinden ayrılmayan kutlu davamızı provokasyonlara, karşılıklı olarak kaostan beslenen çetelerin nefret senaryolarına hiçbir zaman alet etmeyeceğiz ve bu düşüncelere de asla izin vermeyeceğiz. Tüm öğrenci arkadaşlarımıza sokağın karanlık dilinde buluşan, sokakların kirli  ruhuyla nifak saçan gruplardan uzak durulması gerektiğini ifade etmek istiyoruz. Karanlık güçlerin üniversiteler üzerinde faaliyete geçirmek istedikleri kutuplaşma ve kargaşa planlarına karşı sizleri ortak değerlerde buluşmaya, birliğe, beraberliğe ve sağduyuya davet ediyoruz” dedi.

Yorum Gönder